Rezultate te kerkimit per termin: +Buxheti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.868Z

Buxheti, Bode: Shkurtime shpenzimesh në masën e 18.3 mld

TIRANE-Komisioni i Ekonomisë ka nisur diskutimin per sot rishikimin e buxhetit të shtetit ku sipas ndryshimeve të bërë shkurtimet parashikohen të kapin shifrën e 18.3 miliardë lekëve. Ministri i Financave, Ritvan Bode ka deklaruar sot se buxheti duhet t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.745Z

Punëtorët që paguhen nga buxheti i shtetit mund të mbesin pa paga

Për dështimet eventuale në realizimin e projekteve të ndryshme, për herë të parë nuk do të fajësohen udhëheqësit e komunave.Kjo, pasi që situata politike ka bërë që shumë projekte të mbesin në letër, për shkak të pamundësisë që ato të realizohen. Megjithëse komunat kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.610Z

Buxheti i Durrësit, Këshilli bashkiak e miraton dhe me votat e PDIU

Edhe me votat e PDIU, Këshilli bashkiak i Durrësit ka miratuar buxhetin për këtë vit. Ndërkaq këshilltarët e djathtë e braktisën mbledhjen, duke akuzuar kreun e Bashkisë, Vangjush Dako, për mungesë transparence në shpërndarjen e fondeve. Durrës- Me 26 vota Keshilli Bashkiak i Durresi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.142Z

Buxheti i shtetit akordon 40 milion lekë për një tjetër rrugë në Elbasan

Një tjetër investim i qeverisë shqiptare në infrastrukturën rrugore në Elbasan, pritet që të nisë në fund të muajit Mars në qytetin e Elbasanit.   Një fond prej rreth 40 milion lekë do të investohet në një segment rrugor të Elbasanit, duke bërë të mundur rikonstruksionin to

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.826Z

Buxheti faktik, Cani: 2B groposi ekonominë. Bode: S'bëj replika. Drejtohu në Prokurori

TIRANË- Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare për të diskutuar rreth buxhetit faktik të shtetit për vitin 2012. Axhenda e sotme parashikon dhe dy projektvendime: "Për mënyrën e trajtimit të deputetëve" dhe "Për fillimin e procedurave parlamentare për kontrollin e veprimtarisë ekonomi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.936Z

Pr/buxheti sot në Konferencën e Kryetarëve dhe në orën 16.00 në Kuvend

TIRANE - Projektligji për "Paketën Financiare" dhe projektligji për "Buxheti i Shtetit për vitin 2014",do të diskutohen sot në Konferencën e Kryetarëve. Mbledhja do të zhvillohet në orën 10.00 ndërsa dy projektligjet do të paraqiten nga Ministri i Financave, Shkelqim Cani. Zyra e shty

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.360Z

Buxheti, Kuvendi përfiton 1 milion USD shtesë për makina

 BLEDAR HOTIKuvendi i shton arkës së tij të buxhetit fondin me mbi 1 milion dollarë amerikanë. Komisioni parlamentar i Ekonomisë ka ndryshuar pothuajse në total shifrat e reja të buxhetit të shtetit për vitin 2009, duke mos pranuar në mënyrë përfundimtare rritjen e buxhetit për i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama