Rezultate te kerkimit per termin: +Buxheti

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.803Z

Buxheti 2018, Ahmetaj: Buxheti i qytetarit

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj mbrojti projektbuxhetin. Duke folur në një lidhje të drejtpërdrejtë në Top Story, ai thotë se buxheti ruan balancat makroekonomike të vendit. Buxheti duhet të konsiderohet sesi ruan balancat makroekonomike për shëndetshmërinë ekonomike. I referohem ul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Bode: Gati buxheti suplementar

Ministri i Financave, Ridvan Bode u shpreh se tashm sht gati dhe brenda javs do t shkoj n Kuvend, buxheti suplementar pr pjesn e dyt t ktij viti. Ministri Bode duke mospublike krejt shumn totale t ktij buxheti tha se 20 miliard lek jan nga t ardhurat nga tatimet dhe doganat, ndrsa ka edhe pjes nga r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.400Z

Miratohet buxheti, opozita kunder

Kuvendi miratoi dje ne parim me 77 vota pro, 45 kunder dhe 1 abstenim projekt-buxhetin e shtetit per vitin e ardhshem. Pa shume debate kete here, ligjvenesit kaluan shpejt e shpejt, buxhetin prej 5 miliarde dollaresh qe qeveria e quan suksesin e kater viteve te saj dhe opozita mjerim. Ne vetem nje o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.730Z

Projekt Buxheti 2017/ Arben Ahmetaj: Ky është buxheti i qytetarit shqiptar

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka prezantuar sot para deputetëve të Komisionit Parlamentar të Ekonomisë dhe Financave, Projekt Buxhetin e vitit 2017, që sikurse e theksoi ai, është buxheti i konsolidimit të rritjes ekonomike, financimit të reformave, uljes së borxhit dhe rritjes s�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.329Z

Rrëzohet buxheti i Lushnjes

Nuk është miratuar buxheti i vitit 2010 për bashkinë e Lushnjes. Pas një debati në mbledhjen e këshillit bashkiak të zhvilluar ditën e sotme, ky buxhet u hodh poshtë nga ana e këshilltarëve të djadhtë, që së bashku me ata të LSI përbëjnë mazhorancën në këtë këshill.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.874Z

Meta: Buxheti i zgjedhjeve

Tiranë (start)-Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi këtë të premte, se buxheti i shtetit 2009 vihet plotësisht në funksion të zgjedhjeve parlamentare të vitit të ardhshëm. Meta tha se buxheti kishte rritje të të ardhurave si përqindje ndaj Produktit të Bre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.922Z

SHBA - Projekt-buxheti 2014

Presidenti amerikan Barak Obama pritet të shpallë sot projekt-buxhetin për vitin 2014, një plan që nuk kënaq shumë anëtarë të të dyja partive.   Buxheti i presidentit përfshin shkurtime në programet qeveritare, sigurimet shoq&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama