Rezultate te kerkimit per termin: +Bylis +Energji

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] bylis / docs[0] 2905 / hits[0] 5605 / keyword[1] energji / docs[1] 24262 / hits[1] 37047 /
No Pic available
  • 2010-11-03

Kupa sot ndahen biletat per 1/8-at

Ndeshjet Kupa e Shqiperise kthen skuadrat shqiptare ne fushe. Sot do te luhen 16 ndeshjet e dyta te turit te pare te ketij aktiviteti. Pas rezultateve te para pothuajse te gjitha skuadrat elitare cilesohen si favorite per tu kualifikuar ne fazen e 1/8-ve te finales. Ne fakt ne ndeshjet e para nga 1

Bylisi i shugatur
  • 2010-10-09

Bylisi i shugatur

Ke pare ne televizion Bylisin Me siguri je krenuar dhe ke qeshur me vete gezueshem sepse ne shpirt ke ndier nje lloj ngadhenjimi te cuditshem qe as vete nuk e di se nga buron. Por kur shkon vete per nje mije e nje arsye te pakundershtueshme ne Bylis nuk di as vete se ku te shkon

No Pic available
  • 2010-08-03

Trashëgimia - të gjitha rrugët të çojnë tek reforma

Kam drejtuar për mëse 2.5 vjetësh, dy parqe arkeologjike dhe pothuajse kam një përvojë në menaxhimin e një strukture të re si pjesë e trashëgimisë. Parqet arkeologjike u krijuan si një eksperiment, duke u nisur nga përvoja e shkëlqyer e Butrintit, në vjeshtën e vitit 2006. Kur kam

Trashëgimia, të gjitha rrugët të çojnë tek reforma
  • 2010-08-01

Trashëgimia, të gjitha rrugët të çojnë tek reforma

Është një fakt që askush dot, nuk mund ta mohojë. Suksesin që patën parqet arkeologjike. Ato u krijuan përmes vështirësive, që sillte buxheti i vitit 2006 dhe një sërë fenomenesh si mungesë zyrash, rrugësh, mjeteve të komunikimit, energji, telefoni sbëhej llaf, largësi nga qe

No Pic available
  • 2008-10-30

Tirana ndalet në Pukë

Rezultatet e ndeshjeve ndeshjet vajtje të turit të parë të edicionit të 57-të Kupës së Shqipërisë kanë konfirmuar parashikimet, ku "të mëdhenjtë" e Superiores kanë dominuar, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit. Por me një përjashtim të vogël: Tirana nuk ka mundur t

No Pic available
  • 2008-05-26

Lushnja në Superiore falë penalltive

Skuadra e Lushnjës kthehet pas dy viteve në Kategorinë Superiore, duke fituar në "playout" 4-2 me 11-metërsha ndaj Kastriotit. Një sukses i merituar ky për "lagunarët", të cilët kanë dominuar në këtë sfidë duke e treguar se e meritojnë të jenë mes skuadrave më të mira të futboll

No Pic available
  • 2008-05-19

“Që t’i laj borxhin spektatorit, do të luaj Zhvejkun”

Në moshën 67-vjeçare, aktori i njohur, Luftar Paja, të shtunën në mbrëmje në festivalin “Apollon 2008” vlerësohet me “Çmimin e Karrierës”. ANILA MEMANjë çmim i rëndësishëm, për jetën artistike të “Artistit të Popullit”, mjeshtrit të humorit, ve&cce