Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Faza përgatitore, ja strukturat që do merren me negociatat
  • 2018-07-17

Faza përgatitore, ja strukturat që do merren me negociatat

Komisioneri për Zgjerim pranë Komisionit Europian, Johanes Hahn ishte sot në Tiranë, ku takoi kryeministrin Rama, bashkë me ministrat e qeverisë shqiptare. Ai kërkoi nga qeveria shqiptare, që të rritë ritmin e zbatimit të reformave, ndërsa shpjegoi edhe procesin që do të aplikohet der

Vdekja e nënës shtatzënë, Beqaj: Mos e hidhni barrën mbi mjekët
  • 2016-09-17

Vdekja e nënës shtatzënë, Beqaj: Mos e hidhni barrën mbi mjekët

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj i ka dalë në mbrojtje personelit mjekësor të maternitetit Koço Gliozheni, ku një ditë më parë një nënë 35-vjeçare në muajin e nëntë të shtatzënisë dhe foshnja e saj humbën jetë për shkak të disa komplikacioneve. “Një ngjarje tragjik

Nga Bledi Mane: Atdheu im i ndyrë!
  • 2016-09-16

Nga Bledi Mane: Atdheu im i ndyrë!

Nga Bledi Mane-Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane 1./Ditari javor Te henen isha ne Fier. Takova miqte e mi Ilmi Hoxha dhe gruan e tij Selvie Yzeiri. Pime nje kafe, pastaj shkova ne shtepine e tyre dhe perdhunuam se bashku vajzen 12 vjeçare te Selvies. Kjo e fundit na shikonte

Prokurorja që ka në dorë përgjimet mbrohet nga grushtat tek Hotel Tirana dhe lidhja me listën e zezë të Saimir Tahirit
  • 2016-06-10

Prokurorja që ka në dorë përgjimet mbrohet nga grushtat tek Hotel Tirana dhe lidhja me listën e zezë të Saimir Tahirit

Pezullimi i drejtorit të Policisë së Shtetit, Haki Çako, më shumë se sa një betejë ligjore, duket se është një luftë e nëndheshme, ku përfshihet politika dhe interesa personale të gjyqtarëve e prokurorëve të përfshirë në këtë çështje. Një prej këtyre është edhe prokur

Realizohet me sukses spektakli Prince&Princess Kosovo&Albania 2016
  • 2016-05-23

Realizohet me sukses spektakli Prince&Princess Kosovo&Albania 2016

Spektakli i bukurisë dhe talenteve për fëmijë dhe të rinj "Prince & Princess Kosovo & Albania 2016" është organizuar me sukses në ambientet e "Kristal CLUB" në Prizren, nga Edona Qose, producente dhe drejtoreshë nacionale e "Kosovo & Albania", e cila për disa javë me radhë

Dyshimet: Ja pse u ekzekutua Xhevahir Brashi
  • 2016-02-12

Dyshimet: Ja pse u ekzekutua Xhevahir Brashi

Policia e Durrësit ngre disa pista dyshimi rreth vrasjes së 42-vjeçarit Xhevahir Brashi, ku më kryesorja lidhet për ndonjë konflikt disa vite më parë, me bashkatdhetarët e tij në Londër. Mbi automjetin ku udhëtonte viktima me origjinë nga Hasi dhe banim në Durrës, u shkrehën 13 plum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama