Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Gresa Caka-Limani zgjedhet gjyqtare në Kushtetuese
  • 2015-11-30

Gresa Caka-Limani zgjedhet gjyqtare në Kushtetuese

Deputetët e pozitës kanë zgjedhur Gresa Cakaj-Nimianin, gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. Ndërsa, në raundin tjetër po votohet edhe për një vend tjetër në Kushtetuese. Në votim kanë marr pjesë 79 deputet, prej tyre 5 kanë qenë të pavlefshme. Në raundin e dytë do të vendoset nës

Dy femra zgjedhen gjyqtare në Kushtetuese
  • 2015-11-30

Dy femra zgjedhen gjyqtare në Kushtetuese

Gresa Cakaj-Nimani zgjedhet gjyqtare në Kushtetuese Deputetët e pozitës kanë zgjedhur Gresa Cakaj-Nimanin dhe Selvete Gerxhaliun si gjyqtare të Gjykatës Kushtetuese. AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Gresa Cakaj-Nimani është zgjedhur në

Komisioni përzgjodhi katër kandidatë për Gjykatën Kushtetuese
  • 2015-11-11

Komisioni përzgjodhi katër kandidatë për Gjykatën Kushtetuese

Komisioni për shqyrtimin e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës, pas përfundimit të intervistave me gojë ( gjatë ditës së sotme) dhe testit me shkrim i mbajtur më 9.11.2015,

Përplasje në testin e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese
  • 2015-11-09

Përplasje në testin e kandidatëve për anëtarë të Gjykatës Kushtetuese

Njëra prej kandidatëve për anëtare të Gjykatës Kushtetuese, Hava Ismaili, ka shfaqur pakënaqësitë e saj në lidhje me mënyrat e intervistimit që po u bëhen kandidatëve. Ajo ka pasur një përplasje me kryetaren e Gjykatës Kushtetuese Arta Ramaj - Hajrizi, të cilës i ka propozuar që

Kandidatët për Kushtetuese në test më 9 nëntor
  • 2015-10-27

Kandidatët për Kushtetuese në test më 9 nëntor

Komisioni për përzgjedhjen e dy anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese pas dy-tri dështimeve sot ka arritur të siguroi kuorum për ta mbajtur mbledhjen dhe pas shqyrtimit të nominimeve, ka vlerësuar se të gjithë kandidatët që kanë aplikuar për këtë pozitë i kanë plotësuar kriteret p

Ky është drenicaku nga Komorani që i ofron Greqisë t’ia shlyejë borxhin
  • 2015-07-01

Ky është drenicaku nga Komorani që i ofron Greqisë t’ia shlyejë borxhin

Kriza e thellë financiare dhe fakti se shteti grek është buzë falimentimit, ka bërë që shumë persona të bëjnë shaka në rrjetet sociale. Një nga ta është dhe një person nga Drenica, që me anë të një p

Enver Hasani edhe dy javë në Kushtetuese
  • 2015-06-13

Enver Hasani edhe dy javë në Kushtetuese

Kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, i kanë mbetur më pak se dy javë deri në përfundimin e mandatit, gjatë të cilit ai është kritikuar shumë për vendime të padrejta e në favor të Partisë Demokratike të Kosovës. Përveç Hasanit, më 26 qershor mandati i përfundon ed

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama