Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Salianji akuzon Ramën: I ka dhënë naftën shqiptare rusëve
  • 2019-03-15

Salianji akuzon Ramën: I ka dhënë naftën shqiptare rusëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka akuzuar kryeministrin Rama i ka dhënë naftën shqiptare oligarkëve rusë së Moskës. Në lidhje me ndikimin rus nuk kemi pse i biem rrotull të themi ka apo nuk ka kur vet kryeministri i bën presion BE-së. Rama tha që përpjekja për inf

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!
  • 2019-03-15

Kriza politike/ Njeriu i Merkel i përvishet Ramës: Edhe qeveria ka përgjegjësi!

Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkotin e parlamentit, raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm, Christian Schmidt mendon se edhe qeveria ka përgjegjësi për krizën. Ndërsa qeveria gjermane kritikon qartë opozitën e Shqipërisë për bojkot

No Pic available
  • 2019-03-14

Kriza politike/ Ministri i Merkel: Atmosfera në Shqipëri është helmuar shumë!

Pas takimit në Berlin me ministrin e Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, Sekretari i Shtetit në Ministrinë e Jashtme gjermane, Michael Roth ka folur për çështje të rëndësishme si procesi i negociatave të anëtarësimit për shqipërin dhe rrezikun që sjell polarizimi politik. Deutsche Welle

GENTI I KRYEMINISTRIT DUHET NDIHMUAR TË RRITET
  • 2019-03-04

GENTI I KRYEMINISTRIT DUHET NDIHMUAR TË RRITET

Luan Rama (majtas) dhe Genti Cakaj Nga Luan RAMA Gent Cakaj mund të jetë vërtetë një djalë i mirë; mund të jetë edhe i gjithëditur e i shumëlexuar, mund të jetë edhe i shumëdiplomuar dhe i shumëkënduar, i shumëkërkuar dhe i shumëçmuar, i shumëndritur dhe i shumëlëçitur, por m

Ministri i ri me mesazh të fortë: Vetëm të bashkuar mund ti shërbejmë interesave të shqiptarëve
  • 2019-03-04

Ministri i ri me mesazh të fortë: Vetëm të bashkuar mund ti shërbejmë interesave të shqiptarëve

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka përshëndetur zgjedhjet në Tuz të Malit të Zi dhe shqiptarët për rezultatin historik. Ai tha se Tuzi na dha një mësim të vlefshëm se vetëm të bashkuar mund ti shërbejmë interesave të shqiptarëve. Tuzi na dha një

Ministri Cakaj turpërohet në Samitin e Diasporës, ngatërron vargjet e Naim Frashërit (VIDEO)
  • 2019-03-02

Ministri Cakaj turpërohet në Samitin e Diasporës, ngatërron vargjet e Naim Frashërit (VIDEO)

Zgjedhja e tij në krye të MEPJ si zëvendësues i Kryediplomatit Ditmir Bushati u kthye në një çështje në Shqipëri, pasi Presidenti Ilir Meta e refuzoi dekretimin dhe ia la topin në fushë kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit pasi u dekretua vetë si ministër i Jashtëm me një plan B koman

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë
  • 2019-02-20

Hahn, i shqetësuar për tensionin në rritje qeveri-opozitë

Pas takimeve me zyrtarë të rëndësishëm të KE-së, ministri i Jashtëm në detyrë të Shqipërisë, Gent Cakaj është akuzuar edhe me Komisionerin për Zgjerim në Bashkimin Europian, Johannes Hahn. Ky i fundit i ka shprehur diplomatit shqiptar shqetësimin në lidhje me tensionin në rritje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama