Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)
  • 2019-02-16

Cakaj takon asistenten speciale të presidentit Donald Trump (Foto)

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj zhvilloi takime të nivelit të lartë në Munih të Gjermanisë. Në Konferencën e Sigurisë, ai pati rast të takohet edhe me Fiona Hill, asistenten Speciale të Presidentit amerikan, Donald Trump, e cila njëkohësisht ushtron funksionin e drejtore

Ish-ministrja e PS: Rama duhet të largohet, PS të formojë një qeveri tjetër
  • 2019-02-11

Ish-ministrja e PS: Rama duhet të largohet, PS të formojë një qeveri tjetër

Ajo është një nga figurat më të shquara të Partisë Socialiste, pasi në qeverinë Nano ka drejtuar edhe Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë. Ish-deputetja Arta Dade ka pasur edhe një raport miqësor me kryeministrin Edi Rama gjatë fillimeve të tij në PS, por kohët e fundit gjërat kan

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit
  • 2019-02-11

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit

E ftuar në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja Dajti, duke bërë një krahasim madje me atë Shullazi. Për tu ndalur te Reforma në Dr

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën
  • 2019-02-09

Deti me Greqinë dhe Cakaj, Meta: E kam të qartë, si kreu i MEPJ njoh vetëm Ramën

Në intervistën për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta ka folur edhe për çështjen Cakaj, për të cilën pati një përplasje të ashpër me kryeministrin Edi Rama kur refuzoi ta drektronte si ministër të Jashtëm 28-vjeçarin. Meta ka vlerësuar punën e Ditmir Bushatit në krye të ME

No Pic available
  • 2019-02-07

Nga Bukureshti në SHBA, Cakaj: Shqipëria me aleatët për shkatërrimin e ISIS

Ministri në detyrë i punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka marrë pjesë në takimin e Koalicionit Global në SHBA, ku ka shprehur me bindje gatishmërinë e Shqipërisë për të qenë përkrah aleatëve, si dhe autoriteteve të Irakut, në përpjekjet e përbashkëta për të shkatërruar përfundi

No Pic available
  • 2019-02-05

Çështja Cakaj, Kurti: Baton Haxhiu i lidhur me serbët, ka fuqi mbi Edi Ramën

Gent Cakaj, i deleguari si ministër i Jashtëm nga kryeministri Edi Rama ka qenë një ish-anëtar i lëvizjes Vetëvendosja në Kosovës dhe duke komentuar debatin e krijuar lidhur me përzgjedhjen e tij për të drejtuar diplomacinë shqiptare, Albin Kurti ka thënë se ai është i zgjedhur i Ba

Bregu, takon ministrat e rinj të qeverisë Rama
  • 2019-02-04

Bregu, takon ministrat e rinj të qeverisë Rama

Majlinda Bregu, ka zhvilluar këtë fundjavë takime me ministrat e rinj të kabinetit qeveritar. Në cilësinë e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, ajo ka zhvilluar takime me secilin prej tyre, duke nisur nga zv.ministri i Jashtëm me kompetenca ministri, Gent

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama