Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Cakaj ndez gjakrat në Bukuresht, ministri serb: Rama po na provokon, pse Kosova
  • 2019-02-02

Cakaj ndez gjakrat në Bukuresht, ministri serb: Rama po na provokon, pse Kosova

Gent Cakaj ka pasur dje takimin e parë si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, de facto. Ai ka marrë pjesë në Samitin e Ministrave të Jashtëm të BE-së dhe vendeve të Ballkanit që u zhvillua në Bukuresht në kuadër të presidencës rumune të Këshillit të Ministrave të BE-së. Por Cak

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, në krah të diplomatëve me mjekër
  • 2019-02-01

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, në krah të diplomatëve me mjekër

Ministrat e Jashtëm janë mbledhur sot në një takim jozyrtar në Bukuresht të Rumanisë. I pranishëm është edhe  ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj. Ai është takuar me homologët e tij, të cilët duken mjaft të mëdhenj në moshë përballë Cakajt, që është vetëm 28 vje

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të
  • 2019-01-31

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të

Mazhoranca ka rrëzuar sot kandidatin e dytë të propozuar nga Presidenti Ilir Meta për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke votuar me 77 vota kundër dekretin e Metës dhe duke hedhur poshtë emrin e Bahri Shaqirit. Më herët, edhe Komisioni i Financave kishte rrëzuar pikëerisht emr

Nuk i di detyrat e shtetit, Arta Dade: Gent Cakaj e ka hallin te
  • 2019-01-30

Nuk i di detyrat e shtetit, Arta Dade: Gent Cakaj e ka hallin te

Ajo ishte një nga emrat ikonë të diplomacisë shqiptare që u rikthye në vëmendjen e opinionit publik, pasi u rreshtua hapur kundër vendimit të kryeministrit Edi Rama për të përzgjedhur Gent Cakajn si pasuesin e Ditmir Bushati në krye të ministrisë së Jashtme. Dhe ish-kryediplomatja sh

Ceka zbulon sekretet e ministrisë së Jashtme, ka një rrjet spiunësh që
  • 2019-01-30

Ceka zbulon sekretet e ministrisë së Jashtme, ka një rrjet spiunësh që

Çështja e mosdekretimit të Gent Cakajt vijon të diskutohet në media pavarësisht se 28-vjeçari nga Kosova tashmë ka marrë kompetencat e ministrit të Jashtëm me vetë bekimin e Edi Ramës. Në emisionin Tempora, teksa ka komentuar çështjen Cakaj, ish-ambasadori Neritan Ceka ka zbuluar edh

Çështja Cakaj, gazetarët: Si vajtët e zgjodhët ministër? Balla: Lëreni djalin
  • 2019-01-25

Çështja Cakaj, gazetarët: Si vajtët e zgjodhët ministër? Balla: Lëreni djalin

Kreu i Grupit të PS, Taulant Balla është pyetur nga gazetarët në Open lidhur me precedentin Gent Cakaj, me të riun nga Kosova, që u refuzua të dekretohej si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, por që e mori këtë detyrë nga kryeministri Edi Rama, i cili i delegoi detyrat pasi k

Debati për kreun e KLSH-së, Meta: Udhëhiqem nga interesi kombëtar
  • 2019-01-24

Debati për kreun e KLSH-së, Meta: Udhëhiqem nga interesi kombëtar

Presidenti Ilir Meta, i përgjigjet zërave të mazhorancës lidhur me të propozuarin e tij Bahri Shaqiri, për postin e kreut të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Teksa mazhoranca pretendon se Shaqiri, nuk plotëson kushtet dhe më konkretisht kriterin e përvojë profesionale financiare, Meta t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama