Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Rama nuk bëhet ministër i Jashtëm, delegon kompetencat te Gent Cakaj
  • 2019-01-23

Rama nuk bëhet ministër i Jashtëm, delegon kompetencat te Gent Cakaj

Kryeministri Edi Rama i ka deleguar detyrën e ministrit të Jashtëm Gent Cakajt, i cili do ta drejtojë këtë institucion pas shkarkimit të ish-ministrit Bushati. Presidenti Meta dekretoi Ramën si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, por kryeministri ia delegoi këtë detyrë Gent Caka

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje
  • 2019-01-23

Dorëzimi i çelësave të MEPJ te Gent Cakaj, shpërthen ashpër Vetëvendosje

Pa mbushur ende 24 orë nga betimi në Presidencë si ministër i Jashtëm, Edi Rama i hodhi sërish benzinë zjarrit të debatit me Kreun e Shtetit, Ilir Meta, me ngërçin që besohej se u zgjidh pasi kryeministri pranoi të merrte drejtimin e diplomacisë shqiptare pas refuzimit të dekretit për

Rama i delegoi kompetencat Gent Cakajt, Meta sqaron situatën
  • 2019-01-23

Rama i delegoi kompetencat Gent Cakajt, Meta sqaron situatën

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me delegimin e kompetencave të ministrit të Jashtëm nga ana e Kryeministrit Edi Rama, zëvendës ministrit Gent Cakaj. Ai tha se Presidenti nuk ndërhyn dhe nuk komenton për aktet e organizimit të brendshëm të ekzekutivit apo të ministrive. Unë si Pres

Rama ministër i Jashtëm? Presidenti merr vendimin final!
  • 2019-01-18

Rama ministër i Jashtëm? Presidenti merr vendimin final!

Ashtu siç kishte lënë të kuptohej me deklaratat e tij, Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kryeministrin Edi Rama si ministër të Jashtëm. Lajmi bëhet i ditur nga burime të Presidencës, të cilat saktësojnë se Meta ka dekretuar shkarkimin e Bushatit nga ai post, duke i dhënë dritën jeshi

Ilir Meta shkon me Kushtetutë në emision
  • 2019-01-17

Ilir Meta shkon me Kushtetutë në emision

Ilir Meta shkon me Kushtetutë në emisionin e “Të Paekspozuarit”, të gazetarit Ylli Rakipi. Kjo për tiu përgjigjur pyetjeve të gazetarit në lidhje me mos dekretimit të ministrit të Jashtëm, Gentian Cakaj, gjithashtu ai ka folur për kthimin e Buxhetit 2019 të qeverisë Rama.

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
  • 2019-01-17

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)

Në Presidencë janë betuar 7 ministrat e rinj të dekretuar nga presidenti i vendit Ilir Meta, përfshirë dhe zv.kryeministrin. Të pranishëm janë të gjithë ministrat e emëruar, me përjashtim të atij të Jashtëm, i cili nuk është dekretuar akoma nga kreu i shtetit. Në këtë ceremoni v

Rama e shkarkoi si ministër të Jashtëm, Bushati pranon
  • 2019-01-17

Rama e shkarkoi si ministër të Jashtëm, Bushati pranon

Ministri i Jashtëm në detyrë, Ditmir Bushati, i cili u shkarkua nga Kryeministri Edi Rama, pranon se ka bërë gabime. Gjatë konferencës së sotme me homologun holandez, ai u pyet nga gazetarët se cila është gjëja që mund të ketë bërë gabim gjatë këtyre viteve të fundit. Bushati dek

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama