Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
No Pic available
  • 2019-01-16

Balla i përgjigjet Metës: Rama ministër i Jashtëm derisa

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla foli në lidhje me vendimin e opozitës për të braktisur sallën. Balla se kërkesa e kolegëve të tij të PD dhe të LSI-së për debat duhej të ishte bërë me mocion dhe sipas rregullores së Kuvendit. Po ashtu socialisti u ndal edhe te

Cakaj, Arta Dade: Kur është kaq i mirë pse nuk ia çojmë Kosovës
  • 2019-01-15

Cakaj, Arta Dade: Kur është kaq i mirë pse nuk ia çojmë Kosovës

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ka ironizuar emërimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Rama. Ajo është shprehur konkretisht :-Sinqerisht nuk e kam njohur atë djalë. Kur filloi të bëhej element i medias fillova të kërkoj CV në e tij dhe nuk e dija që i

No Pic available
  • 2019-01-14

Fiton Meta, rrëzohet Cakaj! Rama si Tsipras, bëhet vetë ministër i Jashtëm

Nën ethet e Luftës së Ftohtë me ish-aleatin e tij qeveritar Ilir Meta, tashmë President të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama thirri paraditen e sotme Kryesinë e PS, për të diskutuar çështjet më të nxehta të momentit në politikë, ku padyshim kryefjala ishte mos dekretimi i Gent Caka

Rama mbledh Kryesinë e PS, çështjet që priten të diskutohen
  • 2019-01-14

Rama mbledh Kryesinë e PS, çështjet që priten të diskutohen

Partia Socialiste ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë e Partisë. Kjo është mbledhja e parë për vitin që sapo ka nisur. Gjatë mbledhjes Kryeministri Edi Rama bashkë me anëtarët e kryesisë së PS, do të diskutojnë lidhur me situatën politike në vend. Po ashtu pritet që të diskutoh

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?
  • 2019-01-12

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në si

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se
  • 2019-01-11

Cakaj & ndarja e Kosovës, zbërthehet Buzhala: Rama shkarkoi Bushatin se

Analisti kosovar Berat Buzhala komentoi për Open mosdekretimin e Genc Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një analize, ku zbardhi edhe shumë prapaskena të kulisave politike në Kosovë e Shqipëri. Kosova është dakord me mos dekretimin e Genc Cakajt si Ministër

Refuzimi i Cakajt, Bamir Topi e thotë troç: Në vend të Metës, do të
  • 2019-01-11

Refuzimi i Cakajt, Bamir Topi e thotë troç: Në vend të Metës, do të

Ish-Presidenti i Republikës, Bamir Topi, në një lidhje me studion e Open, komentoi përplasjen Rama-Meta, pasi Kreu i Shtetit nuk dekretoi si ministër të Jashtëm Gent Cakën. Politika nuk është lojë sepse ajo përcakton fatet serioze të një vendi. Ne jemi në Shqipëri dhe nuk do të doja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama