Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës
  • 2019-01-11

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike të papranueshme për çështjen e kufijve të Kosovës. Kjo është hera e parë që një

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!
  • 2019-01-11

Çështja Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument

A shkarkoi Thaçi, Bushatin? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje
  • 2019-01-11

A shkarkoi Thaçi, Bushatin? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit në përplasjen e tij me shefin e qeverisë. Por kundër Ramës është rreshtua

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)
  • 2019-01-11

Cakaj, zëdhënësi i Metës: Ja kandidati i Batonit, do ndryshonte kufijtë (Video)

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka trazuar ujërat në politikën shqiptare duke futur në luftë Kryeministrin Edi Rama me Presidentin ilir Meta, por edhe repartet respektive. Në krahun e Ramës janë rreshtuar deri më tani publikisht analisti kosovar Baton Haxhiu dhe kreu i Gr

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës
  • 2019-01-11

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm. Balla thotë se Presidenti nuk mendon më as për Kushtetutën, a

Cakaj, Meta: Nuk ka fuqi në botë ti bëjë shantazh Presidentit!
  • 2019-01-11

Cakaj, Meta: Nuk ka fuqi në botë ti bëjë shantazh Presidentit!

Presidenti Ilir Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në Facebook, kreu i shtetit, ka deklaruar se nuk ka njeri në botë që mund ti bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqi

Këshilli i Ambasadorëve, Ramës: Rivlerëso kandidaturën e ministrit të Jashtëm
  • 2019-01-11

Këshilli i Ambasadorëve, Ramës: Rivlerëso kandidaturën e ministrit të Jashtëm

Për kandidaturën e Gent Cakajt në krye të ministrisë së Jashtme ka reaguar edhe Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë. Në një deklaratë ky këshill i bën thirrje Kryeministrit Rama ta rivlerësojë kandidaturën e ministrit në fjalë. “Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë vëren se k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama