Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj
  • 2019-01-11

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe si është zbatuar ligji për administrimin dhe përpunimin e informacioneve pa qen

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron rrjetin për hetim të DSIK-së

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në
  • 2019-01-11

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj, si ministër të Jashtëm, pas propozimit të bërë nga Edi Rama. Në letër kërkohet

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!
  • 2019-01-11

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie e Gent Cakajt, të propozuarit nga kryeministri Edi Rama për ministër të Jashtëm n

Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenarist i çështjes
  • 2019-01-10

Cakaj, Haxhiu: Ska thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenarist i çështjes

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve. Argument

No Pic available
  • 2019-01-10

Rama: Injorantët hodhën baltë, ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm

Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen Cakaj, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke vlerësuar aftësitë e tij të spikatura intelektuale. Shefi i qeverisë theksoi s

Cakaj, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!
  • 2019-01-10

Cakaj, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!

Pas betejës së cicërimave në Twitter lufta midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në një takim me ambasadorët, referuar çështjes së refuzimit të dekretit për të pro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama