Rezultate te kerkimit per termin: +Cakaj

Meta: total 150 / total_found 150 / time 0.000 / keyword[0] cakaj / docs[0] 150 / hits[0] 289 /
Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj
  • 2019-01-10

Përplasje Rama-Bushati, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen Cakaj

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar atë në krye të Ministrisë së Jashtme.

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!
  • 2019-01-10

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!

Në media emri i Gent Cakajt është lidhur disa herë me gazetarin kosovar Baton Haxhiu, madje shumë e kanë konsideruar propozimin e tij në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Edi Rama si një sugjerim prej analistit në fjalë. E teksa vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos

Cakaj, Meta përgjigjet dhe betohet për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!
  • 2019-01-10

Cakaj, Meta përgjigjet dhe betohet për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Në një postim në Twitter, kreu i shtetit shprehet se:  Pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit
  • 2019-01-10

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presindeti Ilir Meta. Duke iu përgjigjur Edita Tahirit, Rama shkruan në “Twitter”: “Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM! Ah

No Pic available
  • 2019-01-09

Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi, çthotë i zgjedhuri i Ramës për MEPJ (Video)

Furtuna në qeverinë Rama, ku kryeministri zgjodhi të ndryshonte 7 nga ministrat e tij, ndër ta edhe më të besuarit që kishin rezistuar prej 5 vitesh në pushtet, është komentuar gjatë në media. Po ashtu shumë bujë kanë bërë edhe emrat e rinj të përzgjedhur nga shefi i qeverisë pë

Mosdekretimi i qeverisë Rama3 dhe rasti Bushati, reagon Presidenti Meta
  • 2019-01-09

Mosdekretimi i qeverisë Rama3 dhe rasti Bushati, reagon Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos dekretojë shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe futjen e 5 ministrave të rinj në kabinetin e qeverisë Rama, duke krijuar një precedentë tjetër pas rastit Lleshaj që shënoi një përplasje mes tij dhe kryeministrit Edi Rama. Një ndër p

No Pic available
  • 2019-01-08

Ndryshimi i kufirit Kosovë-Serbi, ja çthotë i zgjedhuri i Ramës për MEPJ (Video)

Furtuna në qeverinë Rama, ku kryeministri zgjodhi të ndryshonte 7 nga ministrat e tij, ndër ta edhe më të besuarit që kishin rezistuar prej 5 vitesh në pushtet, është komentuar gjatë në media. Po ashtu shumë bujë kanë bërë edhe emrat e rinj të përzgjedhur nga shefi i qeverisë pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama