Rezultate te kerkimit per termin: +Canada

Total: 166
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.484Z

Ja pse: Kina nuk lejon kanadezen të garojë në Miss World

Një konkurrente e Miss World nga Kanadaja thotë se nuk është lejuar të shkojë në Kinë për të marrë pjesë në konkurs. Anastasia Lin, 25 vjeç, me origjinë nga Kina, thotë se nuk mori ftesë për konkursin, çka nënkuptonte se ajo nuk mund të aplikonte për vizë. Por ajo tentoi të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.919Z

Beteja e frikshme e titanëve të detit: Balenat vrasëse po masakrojnë peshkaqenët

Ata janë dy prej grabitqarëve më të frikshëm dhe më të mëdhenj. Për vite me radhë, shkencëtarët besonin se balenat vrasëse dhe peshkaqenët e mëdhenj të bardhë janë të paprekshëm në majë të zinxhirit ushqimor. Por tashmë këta titanë kanë nisur një betejë të frikshme mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.325Z

Del nga pista gjate uljes avioni i 8220Air Canada8221

0 brbr brbr25 pasagjere te nje avioni te kompanise Air Canada u plagosen pas nje uljeje problematike ne aeroportin e Halifaksit ne lindje te venditbrbr brbrGjate uljes avioni Airbus A320 doli nga pistabrbr brbrNe bord ndodheshin 132 persona qe fluturonin nga Toronto drejt Halifaksitbrbr brbrAutorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.065Z

Vallja e Tropojes ne NBA

brbrPer te gjithe shqiptaret keto jane momente te paharrueshme Vallja e Tropojes eshte kercyer ne fushen e NBA gjate nje ndeshjeje basketbolli ne Toronto te Kanadase Ne 103-vjetorin e Pavaresise se Shqiperise nje grup valltaresh te vegjel nen drejtimin e kercimtares se njohur Liljana Cingu kane emo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.599Z

Hilary Duff pozon per 8220ELLE8221

brbrHilary Duff ka pozuar per revisten ELLE Canada Ajo do te jete ne kopertinen e revistes per muajin dhjetor e veshur shik ne veshje me ngjyre te zeze ku nxjerr ne pah kembet seksi Aktorja ka folur edhe per ndarjen nga bashkeshorti i saj Mike Comrie per te cilen ajo ka ndjekur terapi me nje terapis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.577Z

Arsimimi, shtetet më të zgjuara në botë

Gazeta ShqipBota po tregohet gjithnjë e më e etur për dije, gjysmën e dytë të shekullit XX, numri i atyre që zotërojnë një diplomë është rritur me 200 për qind Edukimi është krenaria e një populli fisnik, që di të jetojë dhe të kuptojë jetën dhe që për më tepër ka dëshir�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.180Z

Kanada, balenat bllokohennën akullin e gjirit Hudson

KANADA - Një grup balenash janë bllokuar nga akulli i trashë në ujërat e Gjirit Hudson, në Kuebek të Kanadasë. Një ekip i posacëm i Fisheries and Oceans Canada, ka dërguar një ekip të posacëm për të vlerësuar situat

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama