Rezultate te kerkimit per termin: +Cane

Meta: total 445 / total_found 445 / time 0.000 / keyword[0] cane / docs[0] 445 / hits[0] 1228 /
Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre
  • 2016-04-05

Përmendoret e pangritura të masakrave serbe në Dumre

Kujtesë historike Nga Pëllumb Gorica Historitë e masakrave ndaj shqiptarëve në fillim të shekullit të kaluar janë ende të paharruara. Aq të pashoqe ishin këto sa nuk mbetën pa u vënë re nga udhëtarët e studiuesit e huaj, duke përmendur fakte interesante me vërtetësi, të cilat i b

Protesta e PD-se tek Liqeni policia Pa leje ja emrat e te arrestuarve
  • 2016-03-29

Protesta e PD-se tek Liqeni policia Pa leje ja emrat e te arrestuarve

13 protestues te arrestuar 3 efektive te policise bashkiake te lenduara eshte ky bilanci qe jep Policia e Tiranes ne lidhje me protesten e organizuar nga partia Demokratike tek Parku i Liqenit Artificialbr br Sipas policise se Tiranes protesta e demokrateve ishte pa leje Gjithashtu ne njoftimin zy

Policia kallezon 9 deputete te PD Strazimiri per armembajtje pa leje
  • 2016-03-29

Policia kallezon 9 deputete te PD Strazimiri per armembajtje pa leje

Tirane 29 mars 2016 NOAal- Nente deputete te Partise Demokratike jane kallezuar penalisht ne Prokurorine e Pergjithshme nga Policia e Tiranes per organizim dhe pjesemarrje ne grumbullime e manifestime te paligjshme shkaterrim prone dhe kundershtim i punonjesve te policisebr br Ne qendrimin zyrtar

No Pic available
  • 2015-12-14

Sorrentino dhe Rinia

Sorrentino dhe “Rinia” triumfojnë në European Film Awards si fitues të çmimeve Regjia më e mirë, Filmi më i mirë dhe një çmim e ka fituar gjithashtu edhe Michael Cane. “Rinia është një film i thjeshtë kushtuar lirisë dhe në Europë kemi nevojë per të tilla tema

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama
  • 2015-12-01

Cilët janë 1 mijë funksionarët e regjimit që u dekoruan nga Rama

Me rastin e 70- ­vjetorit të Çlirimit të atdheut, Ministria e Mbrojtjes akordoi rreth një vit më parë për 1.000 veteranë të LANÇ­it, "Medaljen e Mirënjohjes". "Gazeta Shqiptare" ka siguruar ekskluzivisht listën e plotë të papublikuar më parë, ku bien në sy një sërë personalite

Sport  Francë  Ibrahimovic: PSG kontrollon Ligën 1
  • 2015-11-09

Sport Francë Ibrahimovic: PSG kontrollon Ligën 1

TIRANE, 8 Nentor /ATSH/. - PSG, kampioni i Francës, shënoi fitoren e rradhes ndaj Toulouse me rezultatin e thellë 5-0.Pas kësaj fitore, parizienët janë duke kryesuar Ligen 1 me 35 pikë të marra, 11 më shumë sesa Cane që ndodhet ne vendin e dyte.Sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimovic, beson s

Sonata Argjiro, e Aleksandër Peçi, premierë botërore më 9 nëntor në Tiranë
  • 2015-11-06

Sonata Argjiro, e Aleksandër Peçi, premierë botërore më 9 nëntor në Tiranë

Tiranë, 9 Nëntor/ATSH-Megi Zonja/.- Premiera botërore "Argjiro", nje nga më të rëndësishmet në 40 vjet krijimtari të kompozitorit Aleksander Peçi, një sonatë polifonike me 5 pentagrame ku strukturat marrës kthyes hedhës iso janë vendosur kate kate si çatitë e Gjirokastrës, do të j