Rezultate te kerkimit per termin: +Cane

Meta: total 445 / total_found 445 / time 0.000 / keyword[0] cane / docs[0] 445 / hits[0] 1228 /
Perleshje me emigrantet ne Eurotunel
  • 2015-10-06

Perleshje me emigrantet ne Eurotunel

brbrEurotuneli qe lidh Britanine me Francen eshte kthyer serish ne arene perleshjesh mes emigranteve dhe forcave te policise Nje grup prej me shume se 100 personash tentuan te hynin ne pjesen franceze te tunelit ne qytetin Calais Ata cane gardhin dhe kaluan ne pjesen e shinave Policia sqaroi se nde

Pianodrom / Pianisti Redi Llupa çel edicionin e tretë të Festivalit Ndërkombëtar me Koncert-Leksion
  • 2015-09-15

Pianodrom / Pianisti Redi Llupa çel edicionin e tretë të Festivalit Ndërkombëtar me Koncert-Leksion

TIRANË, 14 Shtator / ATSH / - Festivali Ndërkombëtar "Pianodrom" në edicionin e tij të tretë, do të çelet sot në mbrëmje në sallën e Universitetit të Arteve nga pianisti i talentuar Redi Llupa, i cili do të interpretoje për publikun e zgjedhur të këtij festivali një koncert-Leksion

Mberriten emigrantet e pare ne Gjermani
  • 2015-09-05

Mberriten emigrantet e pare ne Gjermani

0 brbr SSSAbrASS brbrTe pakten 450 emigrante arriten ne Mynih te Gjermanise pas nje udhetimi te gjate nga Hungaria ne Austri Ata u priten me duartrokitje ne stacionin hekurdhor ku u kendua himni i BE-sebrbr brbrBashke me shtetasit gjermane kishin dale per te pritur emigrantet edhe shume turq dhe si

No Pic available
  • 2015-08-24

Pas 25 vitesh në kampin e Savrës, hija e rrezikut shihet ende

Me rastin e 25 vjetorit, të "braktisjes" së kampit të internimit, Savër - Lushnje, më shumë se 80 ish-të internuar kanë kujtuar me 20 gusht, jetën e tyre, duke rrëfyer historitë e tyre të jashtëzakonshme, sot përmes një këndvështrimi shumë interesant, tani në botën e lirë

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit
  • 2015-07-27

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A

No Pic available
  • 2015-07-09

Mos ia prisni krahun Osman Haxhiut!

Në median elektronike lexoj njoftimin e mëposhtëm: "Kreu i Shtetit shqiptar në vlerësim të shembullit të tyre frymëzues në organizimin, drejtimin e luftës si dhe në mbrojtjen të lirisë e të Pavarësisë së Atdheut, vlerësoi institucionalisht me Dekoratën "Nderi i Kombit", Komitet

Presidenti Nishani vlerëson personalitete të shquara historike të Luftës së Vlorës 1920
  • 2015-07-06

Presidenti Nishani vlerëson personalitete të shquara historike të Luftës së Vlorës 1920

Presidenti Nishani: Shembuj frymëzimi për brezat pasuesTIRANË, 6 Korrik/ATSH-Gjergji Mima/ -Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, zhvilloi sot një vizitë pune në qytetin bregdetar të Vlorës, ku mori pjesë në ceremoninë e organizuar me rastin e 95-vjetorit të Luftës epope të 1920-s,