Rezultate te kerkimit per termin: +Capture

Total: 843
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.522Z

Gjermani, shpërthim në një impiant kimik, 1 i vdekur, 6 të zhdukur

Kompania më e madhe kimike në botë, BASF ka njoftuar mesditën e së hënës, se ka nisur hetimet për të përcaktuar shkakun e shpërthimit në selinë e saj në Ludëigshafen të Gjermanisë. Ngjarja ka shkaktuar një të vdekur (të paktën deri më tani), 6 persona të tjerë rezultojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.085Z

Liqeni me gurët magjikë

Një peizazh me larmishmëri ngjyrash nën ujë, nga jeshilja tek e verdha nga bluja tek e kuqja është spektakli i ofruar nga gurët e liqenit McDonald në Amerikë. Ai ndodhet në pjesën perëndimore të Parkut Kombëtar Glacier, në kufi me Shtetet e Bashkuara dhe Kanadanë. Kjo komunë e ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.474Z

Rike Roçi po gëzon ende famën e Europianit, e ftuar në TV Sky

Rike Roci falë Kamionatit Europian në Francë fitoi një famë botërore. E fotografuar në shkallët e stadiumit dhe e komplimentuar për bukurinë natyrale që gëzon, Rike Roci duket se do të ngjisë shkallë të tjera, dhe më lart. Shumë media e kanë ftuar në emisionet e tyre televizive.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.700Z

Janë prodhuar në Itali, këpucë dhe çanta me lëkurën e kërpudhës

E dini se nga lëkura e kërpudhës mund të realizoni këpucë, çanta madje dhe kapele?! Po kjo është e mundur tashmë në Itali nga kompania e prodhimit Muskin. Muskin është një lëkurë ekstrakti nga kapelja e kërpudhës dhe që mund të punohet njësoj si lëkura e kafshëve. Kjo lloj l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.090Z

Rama promovon në Serbi librin Kurban, ndryshon kopertina

Kryeministri Edi Rama, i cili ka udhëtuar dje, drejt Serbisë ku mori pjesë në Forumin e Sigurisë të vendeve të Ballkanit ka pasur pjesë të axhendës së tij edhe promovimin e librit Kurbani në gjuhën serbe. Në aktivitetin e mbajtur në Hotel Croën Plaza, merrnin pjesë publicistë dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.538Z

Policia operacion blic në Krujë, sekuestrohen 1.2 ton kanabis

Forcat e Policisë së Shtetit kanë ndërmarrë mbrëmjen e sotme një operacion në zonën e Krujës, ku është sekuestruar një sasi e madhe droge prej 1.2 ton kanabis sativa. Mësohet se droga është gjetur në një kapanon në proces tharjeje në fshatin Derven. Ndërkohë që policia vijon k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.238Z

Spanjë-Çeki 1-0, Pique shënon në minutën e 87

Ka përfunduar me rezultatin 1-0 ndeshja e sotme Spanjë-Çeki. Edhe pse me vetëm një gol, Spanja ka arritur të çajë mbrojtjen e ngjeshur të Republikës Çeke, dhe ka arritur të shënojë. Goli është shënuar nga Pique në minutën 87, duke mbyllur me këtë rezultat ndeshjen me Çekinë.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama