Rezultate te kerkimit per termin: +Capture

Total: 843
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.669Z

Rama, pritje me rastin e 8 Marsit: Roli i grave, i pazëvendësueshëm

Bashkëshortja e kryeministrit, Edi Rama, Linda Rama ka organizuar një pritje për gratë me rastin e 8 Marsit në Pallatin e Brigadave. Në fjalën e tij përpara grave të ftuara në këtë pritje kryeministri Edi Ramae vlerësoi si të pazëvendësueshëm rolin e grave në shoqëri. Sipas Ramës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.013Z

Durrës, vodhi 2 kg flori, arrestohet 22-vjeçari (Video)

Policia e Durrësit ka zbardhur vjedhjen e një argjendarie të ndodhur në prill të këtij viti, duke vënë në pranga dhe autorin. Robert Hasmuça, 22 vjeç, si autor i dyshuar i vjedhjes është vënë në pranga në Tiranë, teksa është zbuluar me metodat speciale të hetimit, në sajë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.273Z

Sulm me armë në Meksikë, vriten 3 persona dhe plagosen 7 të tjerë

Tre të vdekur dhe shtatë të plagosur është bilanci i një sulmi të armatosur të ndodhur në një qytet turistik në Meksikë. Policia raporton se autorët e krimit makabër ishin tre persona të veshur si muzikantë mariachi të cilët u larguan me motoçikleta. Në një deklaratë, policia t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.342Z

Pushohen nga puna sanitaret në shkollat e Kamzës

Rreth 10 sanitareve në shkolla të ndryshme të Kamzës u është komunikuar nga Bashkia e Kamzës një vendim, ku u kërkohet që megjithëse me kontrata të pakufizuara pune, të kalojnë në dispozicion të Ndërmarrjes së Pastrim-Gjelbërimit. Kamera e TCH u ndal në gjimnazin Ibrahim Rugova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.863Z

Hungari, Viktor Orban merr mandatin e tretë si kryeministër

Partia Fidesz e kryeministrit Viktor Orban u shpall fituese e zgjedhjeve të përgjithshme, që u mbajtën të dielën. Fidesz fitoi gati gjysmën e votave. Sipas sistemit elektoral të Hungarisë, i cili favorizon partitë më të mëdha, Fidesz duket se do ketë dy të tretat e ulëseve të Parla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.625Z

Me shpejtësi skëterrë në autostradë, kapet nga policia (Video)

Shpejtësia vazhdon të mbetet problem për policinë rrugore, ku vetëm mbrëmjen e djeshme është regjistruar një shpejtësi prej 151 km/h. Me Radar me Policinë Rrugore të Tiranës në rrugën interurbane Tiranë-Durrës, 151 km/h, thuhet në statusin në Facebook të policisë së shtetit, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.373Z

Mafia shqiptare: Ja sa i japim policisë për një ngarkesë kokaine (Video)

Gazetari spanjoll, Davide Beriarin ka kontaktuar disa prej anëtarëve të mafies , që operojnë në Shqipëri. Ata kujdesen për paketimin dhe dërgimin e saj drejt Italisë. Cdo gjë është e mirëorganizuar. Një prej trafikantëve tregon se si e korrupton policinë për të lejuar kalimin e ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama