Rezultate te kerkimit per termin: +Capture

Total: 843
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.981Z

Shifra të frikshme nga Eurostat, Shqipëria e para në botë për azilantë në 2018

Janë rreth 19 mijë shqiptarë që kanë aplikuar për azil në një nga vendet e Bashkimit Europian në vitin 2018, sipas të dhënave të publikuara sot nga Eurostat. Shqiptarët renditen në vend të nëntë për nga numri i azilkërkuesve në vlerë absolute, pas Sirisë, Afganistanit, Irakut,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.264Z

Mblidhet sot kryesia e PS, Kokëdhima: Smë njoftuan. Spiropali: Ja pse nuk e lajmëruam

Ish deputeti Koço Kokëdhima nuk do të jetë pjesë e mbledhjes së sotme të Kryesisë së Partisë Socialiste. Ndonëse ai është Sekretar për Reformën Strukturore dhe Emigracionin, ish-ligjvënësi i majtë nuk është vënë në dijeni për mbledhjen. I pyetur për News24, Kokëdhima thekso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.899Z

Rusi, makina hyn mes këmbësorëve, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur (Video)

Një person humbi jetën dhe pesë të tjerë mbetën të plagosur, pasi u goditën nga një makinë. Ngjarja e rëndë ndodhi në Sochi të Rusi, një prej qyteteve ku po zhvillohen ndeshjet e kupës së botës. Kamerat e sigurisë kanë kapur një makinë të zezë që ecte më shpejtësi të mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.550Z

Nuk ndalet zemërimi i Erdogan, urdhëron arrestimin e mbi 1 mijë gylenistëve

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka urdhëruar arrestimin e 1112 personave që dyshohet se kanë lidhje me klerikun Fetullah Gylen Ky i fundit akuzohet për orkestrimin e tentativës së grushtit të shtetit në vitin 2016. Ky është një nga operacionet më të mëdha që ka nisur kundër mbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.744Z

Trump: Do të dëboj 3 milionë emigrantë

Donald Trump nis të zbatojë premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale. Presidenti ir i i SHBA deklaroi se do të dëbojë 2-3 milionë emigrantë pa dokumente dhe me precedentë penalë, sapo të marrë zyrtarisht postin. Ajo që ne do të mbajmë është evidentimi i të gjithë atyre persona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.849Z

Tiranë, kapen me drogë, arrestohen 3 persona

Policia e kryeqytetit ka vënë në pranga tre të rinj, të cilët u kapën me tre qese lëndë narkotike kanabis sativa. Në pranga përfunduan Erion B., 26 vjeç, Franko A., 23 vjeç si dhe Ervin O., 26 vjeç, banues në Tiranë Këta shtetas janë konstatuar në bulevardin Bajram Curri, ku gjat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.962Z

Sa kushton reforma në drejtësi? Komisioni në pritje të Qeverisë

Ligji i Gjykatës Kushtetuese vetëm u prezantua sot në mbledhjen e Komisionit të Reformës në Drejtësi, ndërkohë shqyrtimi dhe miratimi u shty për seancën e ardhshme. Burime bënë me dije se Komisioni vendosi të presë faturën financiare nga Qeveria për paketën e ligjeve të reformës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama