Rezultate te kerkimit per termin: +Capture

Total: 843
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.550Z

Nuk ndalet zemërimi i Erdogan, urdhëron arrestimin e mbi 1 mijë gylenistëve

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka urdhëruar arrestimin e 1112 personave që dyshohet se kanë lidhje me klerikun Fetullah Gylen Ky i fundit akuzohet për orkestrimin e tentativës së grushtit të shtetit në vitin 2016. Ky është një nga operacionet më të mëdha që ka nisur kundër mbë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.744Z

Trump: Do të dëboj 3 milionë emigrantë

Donald Trump nis të zbatojë premtimet e bëra gjatë fushatës elektorale. Presidenti ir i i SHBA deklaroi se do të dëbojë 2-3 milionë emigrantë pa dokumente dhe me precedentë penalë, sapo të marrë zyrtarisht postin. Ajo që ne do të mbajmë është evidentimi i të gjithë atyre persona

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.849Z

Tiranë, kapen me drogë, arrestohen 3 persona

Policia e kryeqytetit ka vënë në pranga tre të rinj, të cilët u kapën me tre qese lëndë narkotike kanabis sativa. Në pranga përfunduan Erion B., 26 vjeç, Franko A., 23 vjeç si dhe Ervin O., 26 vjeç, banues në Tiranë Këta shtetas janë konstatuar në bulevardin Bajram Curri, ku gjat�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.962Z

Sa kushton reforma në drejtësi? Komisioni në pritje të Qeverisë

Ligji i Gjykatës Kushtetuese vetëm u prezantua sot në mbledhjen e Komisionit të Reformës në Drejtësi, ndërkohë shqyrtimi dhe miratimi u shty për seancën e ardhshme. Burime bënë me dije se Komisioni vendosi të presë faturën financiare nga Qeveria për paketën e ligjeve të reformës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.426Z

Dibër, sekuestrohen drogë dhe armë

Policia e Dibrës ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Muzgu”, ku janë sekuestruar drogë, armë dhe fishekë. Mësohet se është arrestuar në flagrancë shtetasi T. L, 40 vjeç, banues në fshatin Kastriot-Dibër. Gjatë kontrolli të ushtruar në banesën e tij, iu gje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.612Z

Foto: Aksident në Kodër Kamëz, makina ngulet në mur

Një aksident ka ndodhur në Kodër Kamëz, ku një makinë e tipit "Fiat Bravo" është përplasur me një mur rrethues pranë një ndërtese. Nga fotot e sjella nga faqja online "Jeta Osh Qef", duket se pjesa e përparme e makinës është shkatërruar plotësisht. Fatmirësisht nuk ka patur asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.465Z

Kandidatët nuk kaluan vettingun, Prokuroria rihap garën për KLP

Për shkak se vetëm një prej prokurorëve kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë kaloi sitën e vettingut, Prokuroria e Përgjithshme ka rihapur sërish garën për këtë institucion sepse ende nuk janë plotësuar vendet. Në thirrjen e publikuar në faqen zyrtare të prokurorisë s�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama