Rezultate te kerkimit per termin: +Catanzaro

Total: 41
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.493Z

Rizgjidhet për herë të tretë kryebashkiak, vdes gjatë festimeve

KALABRI- Vdes gjatë festimeve të fitores për rizgjedhjen e tij për herë të tretë si kryebashkiak. Ku ndodh kjo? Në Kalabri. Pasquale Landro ishte 59 vjec dhe ka vdekur nga një infarkt në zemër gjatë festimit të fitores si i rizgjedhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:20.963Z

Durrës: 4 në pranga, kërkohen në Itali për drogë e prostitucion

DURRES - Katër persona të tjerë të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli janë kapur dhe më pas arrestuar nga struktura Kundër Trafiqeve të Paligjshme në Durrës. Ata kërkoheshin nga drejtësia italiane për vep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.934Z

Tërmeti me magnitudë 4.4 ballë godet brigjet e Kalabrisë

Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter goditi sot brigjet jugperëndimore të Kalabrisë. Tërmeti u lokalizua në një thellësi prej 57 kilometrash dhe lëkundjet e tij u ndjenë nga popullsia. Tërmeti u regjistrua në orën 4.50 të mëngjesit të sotëm dhe u ndje në krahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.352Z

Operacion i madh, 37 të arrestuar për trafik ndërkombëtar droge me vlerë 40 mln euro. Mes tyre edhe shqiptarë

Policia italiane ne bashkepunim edhe me autoritetet shqiptare kane arrestuar 37 persona, te akuzuar si pjese e nje rrjeti te trafikut nderkombetar te droges. Mediat italiane raportojne se gjate operacionit jane sekuestruar 3 tone e gjysmë drogë, e llojit marijuanë, hashash e kokainë, e ndare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.353Z

Arrestohet 42-vjeçari i dënuar me 5 vjet burg në Itali

Policia e Tiranës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Zamak Cani, 42 vjeç ishte shpallur në në kërkim nga Interpol Tirana, pasi më datë 23.11.2010 me vendim të Gjykatës së Apelit Catanzaro, Itali, është dënuar me 5 vite e 10 muaj burg për veprë penale: &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.963Z

Rezulton i dënuar në Itali, arrestohet në Tiranë 43-vjeçari

Policia e Tiranës ka arrestuar shtetasin Zamak Cani, 43 vjeç, banues në Tiranë, sepse Gjykata e Apelit Catanzaro, në Itali, e ka dënuar me 5 vite e 10 muaj burg, për veprat penale “Bashkëpunim në organizatë kriminale”, “Shfrytëzim prostitucioni”, “Emigracion

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.624Z

Organizatë kriminale, pengmarrje, prostitucion, pranga 47 vjeçarit

Një 47-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, me qëllim ekstradimi në shtetin Italian.  Policia sqaron se bëhet fjalë për Ilir Ballën, i cili akuzohet për tre vepra penale. Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Catanzaro/Itali, me vendimin pena

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama