Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
Reali lë nam në Bernabeu, Roma në krizë të thellë!
  • 2018-12-12

Reali lë nam në Bernabeu, Roma në krizë të thellë!

Një skuadër që ka fituar tre herë radhazi UEFA Champions League dhe që është rekordmenja e këtij kompeticioni me 13 trofe të fituar, nuk mund të humbasë kurrësesi 0-3 në shtëpi ndaj CSKA-së së Moskës. As vendi i parë në grup i siguruar që përpara kësaj sfide dhe as mungesat e s

Robben: Nuk shkoj në Kinë, mund të mbyll karrierën nëse
  • 2018-12-11

Robben: Nuk shkoj në Kinë, mund të mbyll karrierën nëse

Arjen Robben në një intervistë ka folur për vendimin e tij për tu larguar nga Bayerni në fund të këtij sezoni ndërsa ka zbuluar edhe disa detaje mbi të ardhmen e tij. Jam menduar gjatë por mendoj se në fund kam bërë zgjedhjen e duhur, duhet të mendoj për të ardhmen time, megjithatë

Cristiano Ronaldo sfidon Messin edhe në Itali!
  • 2018-12-10

Cristiano Ronaldo sfidon Messin edhe në Itali!

ZURICH, SWITZERLAND – JANUARY 12: FIFA Ballon d’Or nominees Lionel Messi of Argentina and FC Barcelona (L) and Cristiano Ronaldo of Portugal and Real Madrid smile during the FIFA Ballon d’Or Gala 2014 at the Kongresshaus on January 12, 2015 in Zurich, Switzerland. (Photo by Phili

Pochettino, hija që përndjek Jose Mourinhon
  • 2018-12-07

Pochettino, hija që përndjek Jose Mourinhon

Djatë e kuq të Manchester United kërkojnë me çdo kusht shërbimet Mauricio Pochettinos, të cilin e projektojnë në stolin e tyre për sezonin e ardhshëm. Një fitore në 5 takime të Premier League ka krisur edhe më shumë marrëdhëniet mes klubit anglez dhe porguezit José Mourinho. Me

No Pic available
  • 2018-12-05

Surprizon Simeone: Topin e Artë e meritonin

Ceremonia e çmimeve të revistës France Football që kulmoi me Topin e Artë dorëzuar Luka Modric nuk ka lënë askënd indiferent sidomos një si Simeone i cili është shpesh herë protagonist i polemikave me të mëdha në futboll. Trajneri i Atleticos dha opinionin e tij lidhur me çmimin kry

Hetimi i UEFA-s, Manchester City pranë pezullimit
  • 2018-12-04

Hetimi i UEFA-s, Manchester City pranë pezullimit

Manchester City në telashe serioze. Skikurse informon britanikja Times, klubi anglez është shumë pranë përjashtimin nga Champions League. UEFA po përmbyll hetimet që ka nisur prej kohësh në kuadër të respektimit të rregullave të Fair Play-it Financiar, ku ka gjetur prova të thyerjes s

UEFA i hap udhë krijimit të një kompeticioni të ri për klube
  • 2018-12-03

UEFA i hap udhë krijimit të një kompeticioni të ri për klube

Komiteti Ekzekutiv i UEFA ka aprovuar kompeticionin e ri për klube, i cili do të startojë që nga viti 2021. Zyrtarizimi erdhi pas mbledhjes së bërë në Dublin, dhe është njoftuar nga faqja zyrtare e federatës evropiane të futbollit. Ky do të jetë kompeticioni i tretë për klube, së ba