Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
Bajern Mynih, çfarë po ndodh me Tomas Myler?
  • 2017-02-07

Bajern Mynih, çfarë po ndodh me Tomas Myler?

Kanë kaluar vetëm dy vjet e gjysmë, por ai nuk është më i njejti lojtar. Nga Kupa e Botës në vitin 2014 në sezonin aktual plot ditë-hije. Por Tomas Myler nuk është problemi i vetëm në kampin bavarez sepse 5 lojtarë aktualë kanë kaluar kufirin e 30 viteve, ndërsa Arjen Roben dhe Fil

Allegri: Ndeshja Me Interin ishte si një gjysmëfinale e Champions League
  • 2017-02-06

Allegri: Ndeshja Me Interin ishte si një gjysmëfinale e Champions League

Max Allegri tha pas Derbit të Italisë se ishte si një gjysmëfinale e Champions League, pasi Juventus mundi Inter me rezultatin 1:0. Juan Cuadrado shënoi golin e vetëm të takimit pak sekonda përpara se të përfundonte pjesa e parë me një goditje spektakolare nga distanca. Ishte një ndeshj

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund
  • 2017-02-05

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund

Javë fatsjellëse për Barcelonën, që pasi fitoi në Kupën e Mbretit me Atleticon e Madridit, gjen sërish suksesin në kampionat kundër Athletic Bilbaos, që u mposht 3-0. Në Camp Nou, ekuilibrat i prishi Paco Alcacer që pas asistit të Neymar nga qendra e zonës coi në avantazh blaugranat

Kristiano Ronaldo, sportisti më i paguar në vitin 2016
  • 2017-02-04

Kristiano Ronaldo, sportisti më i paguar në vitin 2016

Ne kemi hyrë në një vit të ri kalendarik, por Kristiano Ronaldo ka marrë një të dhënë tjetër që dëshmon se viti 2016 ka qenë më i mirë se i çdo futbollisti tjetër. Pasi fitoi Champions League dhe Euro 2016 në fushën e lojës, portugezi u kurorëzua edhe si futbollisti më i mirë

Largimi i një legjende, Lampard lamtumirë futbollit
  • 2017-02-02

Largimi i një legjende, Lampard lamtumirë futbollit

Pas njëzet e një vjetëve të jashtëzakonshëm, vendosa ti jap lamtumirën futbollit. Ka ardhur koha të nis një kapitull të ri në jetën time. Kështu nisi njoftimi i befasishëm i publikuar nga Frank Lampard në Facebook, për ti zyrtarizuar botës tërheqjen nga futbolli i luajtur. 2 Shkur

Finalja e Kupes se Mbretit shihet si shpetim sezoni per Simeonen
  • 2017-02-01

Finalja e Kupes se Mbretit shihet si shpetim sezoni per Simeonen

p styletext-align justifyNe 5 vite 5 trofe dhe me shume se 500 gola eshte ky bilanci i Diego Simeones i cili gjithsesi kete sezon ka prekur piken me te ulet te drejtimit te Atleticos se Madridit Los Rojiblancos kane shenuar nje rritje te padiskutueshme te nivelit te tyre qe prej ardhjes se argjentin

No Pic available
  • 2017-01-31

Të dielën në Stadium vjen Interi: Çfarë sfide Higuain-Icardi

Juventusi i Pesë fantastikëve nuk është më një eksperiment, një ide siç tha Allegri që i lindi një mëngjes kur sapo ishte zgjuar. Juve me pesë sulmues është një realitet që nuk ka mëshirë për asnjë kundërshtar dhe i thotë ciao ciao rivalëve: +4 nga Roma, +6 nga Napoli dhe nj