Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
No Pic available
  • 2017-01-12

Ancelotti: Paratë e kinezëve, jo shqetësim për Europën

Lider në Bundesligë me tre pikë përpara RB Leipzig-ut të vendit të dytë (36 pikë), Bayern Mynih ka realizuar një fazë të parë të sezonit me ulje-ngritje, ndërkohë që nuk ka mundur ta mbyllë veçse në vendin e dytë fazën e grupeve në Champions League-n. Kampionët e Gjermanisë n

Lojtari i vitit, K.Ronaldo: Çmimi shkoi tek më i miri
  • 2017-01-11

Lojtari i vitit, K.Ronaldo: Çmimi shkoi tek më i miri

Viti 2016 rezultoi thjesht spektakolar për Kristiano Rnaldon që përveçse pasuroi palmaresin e tij me disa trofe, tashmë mund të shfryjë i qetë ndaj gjithë kritikëve që gjatë 12 muajve të fundit nuk e kanë kursyer për pothuajse asnjë ditë. Pak orë pas ceremonisë gala të Zyrihut ku

No Pic available
  • 2017-01-10

FIFA: Ronaldo është më i miri!

Cristiano Ronaldo është zgjedhur Futbollisti më i mirë i Vitit 2016 nga FIFA, duke kurorëzuar një edicion që ka qenë perfekt për portugezin. Futbollisti portugez u shpall Lojtari i Vitit nga FIFA në ceremoninë e organizuar mbrëmjen e kësaj të hëne në Zyrih. 31-vjeçari mposhti në ga

Arena e Kombëtares hedh themelet
  • 2017-01-05

Arena e Kombëtares hedh themelet

Ekzaktësisht një vit më parë nisi zyrtarisht puna për ndërtimin e Arenës Kombëtare. Procesi në impiantin më të madh në Shqipëri filloi me studimin e terrenit dhe hartimin e projektit gjeologo-inxhinierik, me shpimet me sondë që përcaktuan natyrën dhe kushtet fizike të terrenit. Tas

No Pic available
  • 2017-01-03

Lajmërimi befasues i Guardiolës: Jam pothuajse në fund të karrierës

Ka përdorur pak fjalë, por ka dhënë një lajm të befasishëm. Pas më pak se gjashtë muaj të kaluar në drejtim të Manchester City, Pep Guardiola ka zbuluar në një intervistë për NBC se nuk do të vazhdojë karrierën e tij si trajner edhe për shumë kohë: Do të jem në Mançester pë

Zidane: Pepe e James? Dua të qëndrojnë te Reali
  • 2017-01-03

Zidane: Pepe e James? Dua të qëndrojnë te Reali

E ardhmja e Pepes dhe e James Rodriguezit ishte tema kryesore e konferencës për shtyp të Zinedine Zidane në prag të përballjes së parë me Sevillan në fazën e 1/8-ave të Kupës së Mbretit. Trajneri i Los Blancos këmbëngul se të dy futbollistët janë shumë të rëndësishëm për skua

PSG zyrtarizon Draxler, kërkon Sanchez
  • 2017-01-03

PSG zyrtarizon Draxler, kërkon Sanchez

Transferimi i Draxler tashmë është zyrtar, me PSG që publikoi edhe foton e ish futbollistit të Wolfsburgut me fanellën e skuadrës së tij të re, por parizienët nuk kënaqen me kaq. Edonson Cavani pritet të rinovojë shpejt kontratën deri në vitin 2020 me klubin e sheikut Al Khelaifi që