Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
Guardiola i befason të gjithë: Së shpejti tërhiqem nga futbolli
  • 2017-01-03

Guardiola i befason të gjithë: Së shpejti tërhiqem nga futbolli

Pep Guardiola në fund të karrierës. Nuk bëhet fjalë për një lajm tabloidi por për konfirmimin që vjen nga vetë trajneri katalanas, i cili po mendon seriozisht ti japë lamtumirën futbollit edhe si trajner. Në përfundim të fitores 2-1 ndaj Burnley, Guardiola bëri deklaratën shokuese k

No Pic available
  • 2017-01-01

Legjenda e United feston 75-vjetorin, ja shprehjet më të bukura të Sir Alex Ferguson ndër vite

Sir Alex Ferguson është një prej trajnerëve më të mirë në historinë e futbollit. Trajneri i Manchester United i ka fituar të gjitha me Djajtë e Kuq në një karrierë që zgjat plot 27 vite me 1500 ndeshje nën drejtimin e tij, dhe më 31 dhjetor feston 75 vjetorin e tij Eurosport ka bër

No Pic available
  • 2016-12-29

Maradona: De Laurentis shet dhe gruan e tij për para

Diego Armando Maradona nuk i ka kursyer kritikat ndaj dy personazheve që janë bërë protagonistë te Napoli në vitet e fundit, presidentin e klubit dhe sulmuesin argjentinas Gonzalo Higuain të larguar mes polemikave te Juventus. Ish Pibe de Oro zvogëloi hendekun që është mes ekipit jugor dh

IFFHS: Simeone, trajneri më i mirë i vitit
  • 2016-12-27

IFFHS: Simeone, trajneri më i mirë i vitit

Është Diego Simeone trajneri më i mirë i vitit 2016, të paktën sipas Institutit prestigjoz të Historisë dhe Statistikave të Futbollit. Edhe pse gjatë 12 muajve të fundit, trajneri argjentinas nuk ka arritur të fitojë asgjë nën drejtimin e Atletico Madrid, ai ka bërë një punë kolos

No Pic available
  • 2016-12-26

Braçe i përgjigjet Dukës: Aga, ty dhe biondin, do tiu shaj nga minuta e parë deri në shtesë

Deputeti i Partisë Socialiste, i njohur si tifoz i zjarrtë i Partizanit, Erjon Braçe, ka reaguar me anë të një statusi në Facebook ndaj deklaratës së presidentit të FSHF-së, Armand Duka, në emisionin Fair Play në televizionin News 24. Duka tha se Braçe është një tifoz i bezdisur, i

Azdren Llullaku, kontratë 2-vjeçare me Astanan
  • 2016-12-22

Azdren Llullaku, kontratë 2-vjeçare me Astanan

Azdren Llullaku do të transferohet te Astana. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ka firmosur me klubin kazak duke i dhënë fund aventurës së tij me rumunët e Gaz Metanit. Lajmi është bërë i ditur nga mediat rumune, ndërsa Supersport ka mundur të mësoje dhe detajet e marrëveshjes. Llullaku

Rumani, Steaua mbetet pa emër!
  • 2016-12-22

Rumani, Steaua mbetet pa emër!

Steaua pa emër, ishte ky titulli i një emisioni muzike popullor rumun në kohën e diktaturës së Causheskut. Që sot pikërisht ky titull është kthyer në një të vërtetë të trishtë, që sot Steaua nuk është më, ose të paktën nuk ekziston më klubi i presidentit Gigi Becali, që quhe