Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
Rrëfehet Shaqiri: Isha emigrant, korrja barin e komshiut për para
  • 2016-12-21

Rrëfehet Shaqiri: Isha emigrant, korrja barin e komshiut për para

Ylli kosovar Xherdan Shaqiri ka shkruar historinë në futbollin zviceran dhe atë gjerman. Ai është shqiptari i parë që ka fituar Champions-in, si dhe me të drejtë është një nga ambasadorët e futbollit më të shquar për shqiptarë. Karriera e tij mbart shumë suksese, trofe si te Bazeli

Kristiano Ronaldo fiton edhe çmimin FIFA Best Player
  • 2016-12-20

Kristiano Ronaldo fiton edhe çmimin FIFA Best Player

Viti 2016 po rezulton thjesht spektakolar për Cristiano Ronaldon. Pas “Topit të Artë” dhe Botërorit të Klubeve, në palmaresin e luzitanit do të shtohet një tjetër trofe. Sipas gazetës Mundodeportivo, sulmuesi madrilen ka thyer gjithë konkurrencën në garën për çmimin Lojta

Bundesliga Dortmund leshon terren
  • 2016-12-17

Bundesliga Dortmund leshon terren

var fbShare url httpvizionplusalbundesliga-dortmund-leshon-terrensize largebrbrHoffenhaim mbetet skuadra e pamposhtur e Bundesliges Borusia Dortmund vazhdon te leshoje terren Takimi qe hapi edhe javen e 15 te kampionatit gjerman u mbyll me nje rezultat spektakolar 2-2 me skuadren vendase qe mbeti n

Shtypi nderkombetar vemendje te Fabregas e Ibrahimovic
  • 2016-12-16

Shtypi nderkombetar vemendje te Fabregas e Ibrahimovic

var fbShare url httpvizionplusalshtypi-nderkombetar-vemendje-te-fabregas-e-ibrahimovicsize smallp styletext-align justifyCesc Fabregas ishte ne faqen kryesore te gazetave britanike pas golit te tij qe i mundesoi Chelsea-it fitoren e 10-te radhazi Daily Expres shkruante te enjten spanjolli e festoi

No Pic available
  • 2016-12-15

Dybala nuk kalon te Barcelona: Jam shumë i lidhur me Juventusin

Paulo Dybala vlerëson kalimin me sukses të testit kundër Torinos, por mendon se tani duhet kapërcyer një pengesë më e madhe, sikurse është Roma. Objektivat e Juventusit janë të ditura, fitimi i trofeve në Itali dhe shkuarja deri në finale të Champions-it. Dybala jep mendimin e tij: Juv

Tramezzani: Hysaj e di si ndalet Cristiano Ronaldo
  • 2016-12-13

Tramezzani: Hysaj e di si ndalet Cristiano Ronaldo

Elseid Hysaj përballë Cristiano Ronaldos. Mbrojtësi shqiptar që ka tërhequr vëmendjen e klubeve më të mëdha angleze, nga Manchester United, te Chelsea e Manchester City, ndaj yllit portugez që vetëm pak orë më parë fitoi për të katërtën herë në karrierë Topin e Artë. Me Napolin

Real Madrid e Porto fate te kundert per italianet
  • 2016-12-13

Real Madrid e Porto fate te kundert per italianet

var fbShare url httpvizionplusalreal-madrid-e-porto-fate-te-kundert-per-italianetsize smallp styletext-align justifyReal Madrid kampion i Europes ne fuqi peshkoi Napolin ne shortin e 18-ave te Champions League Perballje qe ne leter shihet si e favorshme per madrilenet Por ndryshe konsiderohet per e