Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
Sfida Champions Roma-MIlan mbyllet në barazim 1-1
  • 2019-02-04

Sfida Champions Roma-MIlan mbyllet në barazim 1-1

Roma dhe Milani u ndanë në barazim 1-1 në supersfidën e javës së 22-të të Serisë A të zhvilluar në Olimpico, duke e bërë më pak të dhimbshme humbjen e Interit ndaj Bolognas. As verdhekuqtë e as kuqezinjtë nuk arritën të përfitonin në maksimum nga ndalesa e zikaltërve, që mbet

Rashford nderon United, rekord golash me Solskjaerin (Video)
  • 2019-02-03

Rashford nderon United, rekord golash me Solskjaerin (Video)

Një kombinim mes francezit Paul Pogba dhe Marcus Rashford, që u finalizua me golin e sulmuesit anglez i mjaftoi Manchester United për tu kthyer te fitorja në Premier League në fushën e Leicester City-t, pas barazimit të javës së 24-t në fushën e Burnley-t. Djajtë e Kuq vazhdojnë të jen

Çmenden goglat, Barça-Real Madrid në gjysmëfinale
  • 2019-02-01

Çmenden goglat, Barça-Real Madrid në gjysmëfinale

Një sezon me të paktën katër El Clasico, dy në La Liga dhe dy të tjera në Kupën e Mbretit. Por nuk përjashtohet mundësia që nëse Reali i Barça avancojnë më tej dhe shorti të përcaktojë edhe një përballje tjetër të dyfishtë mes gjigantëve të futbollist spanjoll edhe në Champ

Eliminoi Interin nga kupa, flet heroi shqiptar Strakosha!
  • 2019-02-01

Eliminoi Interin nga kupa, flet heroi shqiptar Strakosha!

Thomas Strakosha rezultoi heroi i Lazios në kualifikimin e bardhekaltërve në Kupën e Italisë, pasi eliminuan Interin në lotarinë e goditjeve të 11-metërshave. Portieri i Kombëtares Shqiptare priti 2 penallti e për rrjedhojë ishte më i kërkuari nga gazetarët në zonën miks. Kualifikim

Juvja thyen Lacion dhe arratiset -11 pikë nga Napoli
  • 2019-01-28

Juvja thyen Lacion dhe arratiset -11 pikë nga Napoli

Juventusi tregon edhe njëherë tjetër se është një skuadër e madhe dhe nuk ka rivalë në Serie A. Bardhezinjtë e Allegrit përmbysën Lazion duke fituar 1-2 në Olimpico të Romës dhe duke hedhur një hap të sigurtë drejt titullit kampion, pasi e thelluan në 11 pikë avantazhin ndaj Napo

Dëmtohet Harry Kane, halle për Tottenham
  • 2019-01-16

Dëmtohet Harry Kane, halle për Tottenham

Lajme të këqija nga infermieria për trajnerin e Tottenhamit Mauricio Pochettino. Futbollisti më i rëndësishëm i skuadrës, Harry Kane, mësohet të ketë pësuar një dëmtim relativisht të rëndë në ligamentet e kaviljes. Kapiteni 25-vjeçar i Përfaqësueses së Anglisë u dëmtua pik

E bujshme nga Italia, Juventusi në sulm për Luka Modric
  • 2019-01-13

E bujshme nga Italia, Juventusi në sulm për Luka Modric

Juventusi punon në fshehtësi të plotë për Luka Modricin dhe po provon gjithçka për ta afruar në Torino fituesin në fuqi të Topit të Artë verën e ardhshme. Një sulm blitz i bardhezinjve që ka surprizuar Interin dhe Marottan, që pikërisht në javët e fundit kishin provuar të kupton

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama