Rezultate te kerkimit per termin: +Champions

Meta: total 1000 / total_found 9982 / time 0.004 / keyword[0] champions / docs[0] 9982 / hits[0] 15009 /
E pëson dhe Tottenhami, Manchester United për rekord (Video)
  • 2019-01-13

E pëson dhe Tottenhami, Manchester United për rekord (Video)

Janë 5 fitore radhazi në Premier League, 15 gola të shënuar dhe vetëm 3 të pësuar. Ecuria e Manchester United nën drejtimin e Ole Gunnar Solskjaer është për rekord. Dhe kur fitorja arrihet ndaj forcës së tretë të kampionatit, Tottenham Hotspur, merr një vlerë të veçantë. Në miti

Zyrtare, Reali i rrëmben talentin Manchester City-it
  • 2019-01-07

Zyrtare, Reali i rrëmben talentin Manchester City-it

Ajo që përflitej prej kohësh tashmë ka marrë edhe trajta zyrtare. Brahim Diaz është në të gjitha efektet një lojtar i Realit të Madridit. Është pikërisht talenti spanjoll i lindur në vitin 1999 afrimi i parë i Los Blancos në merkaton e dimrit. Edhe pse transferimi i tij te Reali do

Prapaskena, Abramovich mund të ishte president i Arsenalit
  • 2019-01-07

Prapaskena, Abramovich mund të ishte president i Arsenalit

Kërkoj një skuadër londineze. Kjo ka qënë pak a shumë motoja e presidentit aktual të Chelsea-t, Roman Abramovich, derisa në fund manjati rus vendosi të blinte ekipin e bluve të Londrës. Ardhja e Abramovich solli një ndryshim të madh në Premier League, transferime të bujshme, por edhe

Ronaldo mbret në Dubai, shpallet lojtari i vitit!
  • 2019-01-04

Ronaldo mbret në Dubai, shpallet lojtari i vitit!

Zhgënjimin për Topin e Artë dhe FIFA Best Player dy çmime që u fituan nga Luka Modric, Cristiano Ronaldo e kompensoi në një farë mënyre me suksesin e tij të 5-të dhe të tretin radhazi në Dubai Globe Soccer Awards. Në mbrëmjen gala të zhvilluar në Emiratet e Bashkuara Arabe, Cristian

Zbardhet lista me 10 futbollistët më të shtrenjtë, mbeten jashtë 2 Topa të Artë
  • 2019-01-03

Zbardhet lista me 10 futbollistët më të shtrenjtë, mbeten jashtë 2 Topa të Artë

Kpmg Football Benchmark, një kompani që analizon të dhënat për rreth 4700 futbollistë në të gjithë botën, ka publikuar sot edhe çmimet e kartonëve të tyre. Braziliani Neymar është futbollisti më i shtrenjtë sipas kompanisë, ndërsa në vendin e dytë renditet një tjetër futbolli

Kryesfida e javës, Liverpooli pret Arsenalin në ndeshjen e fundit të vitit
  • 2018-12-29

Kryesfida e javës, Liverpooli pret Arsenalin në ndeshjen e fundit të vitit

Liverpool-Arsenal është supersfida e kësaj të shtune në Premier League. Dy prej skuadrave me histori të madhe të futbollit anglez, që gjithmonë kanë luajtur futboll të bukur dhe spektakolar, pritet të dhurojnë emocione edhe kësaj here. Sigurisht, favoritë kryesorë janë The Reds, t

Eder bën zikaltrit të ëndërrojnë: Suning mund të blejë Messin
  • 2018-12-29

Eder bën zikaltrit të ëndërrojnë: Suning mund të blejë Messin

Pas dy vitesh e gjysmë te Interi, sulmuesi italo-brazilian Eder ndërroi skuadër, por jo pronësi, duke iu bashkuar skuadrës kineze të Jiangsu Suning, me aksionerë të njëjtët që kanë klubin zikaltër. Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, tani që sezoni në Kinë ka për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama