Rezultate te kerkimit per termin: +Cila

Meta: total 1000 / total_found 279034 / time 0.101 / keyword[0] cila / docs[0] 279034 / hits[0] 380848 /
No Pic available
  • 2017-06-25

LSI denoncon: Grupe kriminale presion në Durrës. Alarmante në Shijak

LSI denoncon se grupe kriminale me targa falso e suport politik të rilindjes po ushtrojnë presion në disa zona të Durrës, në Shijak e Lezhë. Nga selia e LSI-se Luan Rama denoncoi ne oren 12: 40:   Në disa  zona zgjedhore në qarkun e Durrësit ka përshkallëzim dhe rritj

No Pic available
  • 2017-06-25

Ministria e Brendshme jep alarmin: Po rriten tentativat për blerje votash

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se është shtuar numri i denoncimeve për rastet e dyshuara të veprës penale të shitblerjes së votave dhe intimidimit të votuesve. Sipas një deklarate për shtyp jepet alarmi se pranë grupeve të posaçme të ngritura në Ministrinë e Brendshme dhe

No Pic available
  • 2017-06-25

Ivanka Trump akuzohet për plagjiaturë

Ivanka Trump përfundon në gjykatë pasi akuzohet se ka kopjuar një linjë këpucësh të një shoqërie italiane. Vajza njëherësh këshilltarja e ngushtë e presidentit amerikan Donald Trump është paditur nga shoqëria Aquazzura, me bazë në Firence, e cila akuzon kompaninë që prodhon një

No Pic available
  • 2017-06-25

Qendër votimi në shtëpinë e të moshuarve, votojnë 46 persona residentë

Në shtëpinë e të moshuarve në zonën e Ali Demit 46 persona rezidentë kanë votuar falë infrastrukturës së vendosur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve për të bërë të mundur aksesimin e të drejtës së votës. Myrbane Metohu është 90 vjeç, veterane lufte dhe është rezidente në k

No Pic available
  • 2017-06-25

Kandidati për deputet i LSI denoncon falsifikimin e fletëve të votimit

Kandidati i LSI për deputet në qarkun e Vlorës, Reni Bajrami, që pozicionohet i gjashti në listë ka denoncuar në polici falsifikimin e fletëve të votimi. Policia  e Delvinës informon se sot rreth orës 12:00 është paraqitur për të bërë kallëzim shtetasi R.B., kandidat për depu

Para dasmës, nusja me vello voton
  • 2017-06-25

Para dasmës, nusja me vello voton

Flutura Xhameta e cila këtë të dielë kurorëzon dashurinë e saj ka zgjedhur që para se të shkojë në shtëpinë e bashkëshortit të ushtrojë të drejtën për të votuar. E shoqëruar nga vëllai Flutura e veshur me fustanin e bardhë ka kryer procesin e votimit në njësinë numër 6, të

No Pic available
  • 2017-06-25

Vlonjatit i vjedhin identitetin dhe votojnë në emër të tij

Një rast i paprecedentë është shënuar në Vlorë, ku një votues nuk ka mundur të ushtrojë të drejtën e votës së tij, pasi me të dhënat e tij kishte votuar një tjetër person më herët. Seksioni i Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar, ka filluar procedimin penal mbi bazën e një k