Rezultate te kerkimit per termin: +Cilat

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.317Z

Obama i shpall luftë shmangies së taksave

Uashington-Presidenti Amerikan, Barak Obama i ka bërë të njohura planet për të mbushur disa boshllëqe në taksat për kompanitë amerikane që veprojnë jashtë SHBA. Obama ka thënë se këto masa të cilat kanë shkaktuar shqetësime në komunitetin afarist amerikan mund të shpëtojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.654Z

Deputetët këtë javë vendosin mbi rregullimin e tregut në media

06/03/2005  Komisioni parlamentar i Mediave do të marrë në shqyrtim këtë javë draftin përfundimtar për shtypin. Deputetët do të tentojnë që të gjejnë një rrugë të pranueshme për të dy projektet, që janë paraqitur për këtë çështje. Duket se propozimi i deputetëve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.157Z

Imami, publikon listën me pronat që nxirren në shitje

Nj list prej 517 pronash t paluajtshme t Ministrise s Mbrojtjes, t cilat nuk jan n prdorim i jan drguar prej muajsh Ministris s Ekonomis pr t vazhduar me procedurat e privatizimit nga ana e qytetarve t interesuar dhe ish-pronarve. Lajmi u b i ditur nga Ministri i Mbrojtjes, i cili tha se sht gati nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.556Z

Adoleshentet mësyjnë në maternitet për abort, 150 raste në 6 muaj

Mjekët japin alarmin: Në shumicën e rasteve, vajzat abortojnë pa dijeninë e familjarëve Në maternitetet e kryeqytetit në gjashtë muaj numërohen rreth 150 raste të aborteve ku pjesa dërrmuese e femrave që kanë kryer abort janë adoleshente të moshës 15-18 vjeç. Alarmin e japin vet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:55.669Z

Rinis aksioni per ndertimet pa leje ne vlore

Ka filluar aksioni për ndërtimet pa leje në Vlorë, por nënkryetari i Bashkisë tregon se ato objekte ne bregdet do të rrëzohen, vetëm pasi të miratohet një listë nga qeveria. Duke mos ditur se cilat ndërtime do të prishen në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.179Z

Rexhepi: Zgjedhjet e Serbisë në Kosovë pa incidente

Zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare të Serbisë, të cilat po mbahen në Kosovë, deri më tani kanë kaluar pa ndonjë incident. Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi tha se procesi ka shkuar qetë, nuk është shënuar ndonjë incident dhe se situata e sigurisë në tërë Kosovën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.363Z

Elbasan, Topi nderon kujtimin e studenteve

Topi gjate homazheve ne Elbasan ELBASAN- Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka shprehur nga afër ngushëllimet dhe solidaritetin njerëzor e institucional për studentet, të cilat humbën jetën në aksidentin tragjik rrugor të Qafës së Vishës në Himarë, duke bërë homazhe në ambientet e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama