Rezultate te kerkimit per termin: +Covid

Total: 637
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.536Z

Kush ishin vatrat e përhapjes së Covid-19 në Shqipëri? Eksperti Erion Dasho: Çtregoi studimi për katër qendrat shëndetësore

Erion Dasho Eksperti i shëndetit publik, mjeku Erion Dasho duke iu referuar rasteve të infektimit në fillim të muajit qershor në poliklinikën numër 9 në kryeqytet, thotë se një mesazh qartësisht i dallueshëm i studimit të kryer për shpërthimin e Covid në Shqipëri është se instituc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.958Z

Bashkëshorti i gjyqtares del pozitiv me Covid-19, mbyllet gjykata e Lushnjes

Koronavirusi ka pezulluar punën në Gjykatën e Shkalles së Pare të Lushnjes. Burime për “Panorama” bënë me dije se në testet e tamponit në 24 orët e fundit, është konfirmuar pozitiv me Covid-19, bashkeshorti i njërës prej gjyqtareve që punon në këtë gjykatë. Për shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.354Z

Flitet shumë për viktimat e Covid-19, por ja çpo ndodh me shifrat e të shëruarve në botë nga koronavirusi

I ka kaluar mbi 6 milionë numri i personave të shëruar nga koronavirusi në mbarë botën. Sipas të dhënave në faqen e internetit “Worldometer”, e cila mbledh shifrat mbi pandeminë, deri më tani në botë betejën me koronavirusin kanë arritur ta fitojnë 6.032.985 persona. Dhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.861Z

Covid-19 i mori jetën në moshën 45 vjeçare, kolegët dedikim prekës për farmacisten që vdiq tek Infektivi

Farmacistja nga Kruja e cila ndërroi jetë në spitalin Infektiv, e prekur nga koronavirusi, ishte vetëm 45-vjeçe dhe la pas bashkëshortin dhe tre fëmijë. Urdhri i Farmacisteve te Shqiperise në një postim në faqen zyrtare në Facebook, ka shpërndarë njoftimin duke zbuluar dhe identitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.328Z

Rrit rrezikun për tu prekur nga Covid-19, ISHP nxjerr këshillat: Mos e bëni këtë veprim

Instituti i Shëndetit Publik thotë se konsumi i alkoolit nuk ju mbron nga koronavirusi i ri. Në një postim në rrjetet sociale, ISHP thotë se në asnjë rrethanë nuk duhet konsumuar asnjë lloj produkti alkoolik si një mjet për parandalimin ose trajtimin e infeksionit Covid-19. Ja disa kës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.393Z

Jo vetëm tek Infektivi, çfarë ndodhi në 24 orët e fundit me 722 personat e infektuar nga Covid-19

Personat e infektuar me koronavirus në Shqipëri, që janë aktive, me ose pa simptoma, janë nën kujdesin e mjekëve të familjes. Sipas shifrave zyrtare, në vendin tonë aktualisht janë 1088 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Durrës. Ministrja e Shëndetësisë, Oge

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.343Z

Qeveria amerikane ndihmon Shqipërinë në luftën kundër COVID-19, mbërrijnë në ISHP 3500 komplete testimi

Qeveria amerikane ka dhënë një tjetër ndihmë për Shqipërinë, në luftën kundër virusit vdekjeprurës COVID-19. Lajmin e ka bërë të ditur, ambasada amerikane nëpërmjet një shënimi në facebook ku thuhet se në Shqipëri kanë mbërritur 3500 komplete testimi. Duke punuar me Ministr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama