Rezultate te kerkimit per termin: +Dade

Meta: total 1000 / total_found 3053 / time 0.001 / keyword[0] dade / docs[0] 3053 / hits[0] 6991 /
Arta Dade tregon pse u largua nga politika dhe marrëdhënien me Ramën
  • 2019-01-30

Arta Dade tregon pse u largua nga politika dhe marrëdhënien me Ramën

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade e ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço, tha se mundësitë e Edi Ramës për drejtimin e vendit janë tejet të kufizuara. Pjesë nga debati: Sonila Meço: Po t’ju kishte thirrur Rama për postin e ministres së jashtme do e kishit pranuar Dade:

U rreshtua kundër Ramës për Gent Cakajn, Arta Dade pohon rikthimin
  • 2019-01-21

U rreshtua kundër Ramës për Gent Cakajn, Arta Dade pohon rikthimin

Ajo prej një viti e gjysmë është shkëputur nga politika aktive, por çdo deklaratë e saj cilësohet e një rëndësie të lartë për vetë faktin se ka qenë një ndër figurat më të shquara në radhët e Partisë Socialiste. E lënë mënjanë nga Rilindja, Arta Dade u rikthye në vëmendj

Cakaj, Arta Dade: Kur është kaq i mirë pse nuk ia çojmë Kosovës
  • 2019-01-15

Cakaj, Arta Dade: Kur është kaq i mirë pse nuk ia çojmë Kosovës

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade ka ironizuar emërimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Rama. Ajo është shprehur konkretisht :-Sinqerisht nuk e kam njohur atë djalë. Kur filloi të bëhej element i medias fillova të kërkoj CV në e tij dhe nuk e dija që i

Florida, gjenden trupat nga rrënojat e urës së shembur
  • 2018-03-18

Florida, gjenden trupat nga rrënojat e urës së shembur

Policia në Florida beson se ka gjetur të gjithë trupat e viktimave nga rrënojat e një ure këmbësorësh që u shemb javën e kaluar dhe ra mbi një autostradë të ngarkuar. Pesë trupa u nxorrën nga rrënojat të shtunën. Juan Perez, drejtor i Departamentit të Policisë së distriktit Mia

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 8 të plagosur
  • 2018-03-16

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 8 të plagosur

#td_uid_1_5aab68a91f3c7 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/florida-international-university-bridge-collapse2-ht-mem-180315_hpMain_4x3_992-80x60.jpg

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 6 të plagosur
  • 2018-03-15

Shembet mbikalimi në Florida, një i vdekur dhe 6 të plagosur

#td_uid_1_5aaad8cd32d16 .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/03/florida-international-university-bridge-collapse2-ht-mem-180315_hpMain_4x3_992-80x60.jpg

No Pic available
  • 2017-09-28

Politika shqiptare dhe kosovare vlerëson Ora News

Në 10 vjetorin e Ora News Kryeministri Rama, Presidenti Meta, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, politikanë, deputetë dhe ish-deputetë shprehën konsideratën më të madhe për Ora News. Ata vlerësuan te Ora News, profesionalizmin dhe paanshmërinë. Urimet e politikanëve për Ora News