Rezultate te kerkimit per termin: +Dade

Total: 3057
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.266Z

Diplomatët, Dade kundër Ramës

Kryetarja e Komisionit të Jashtëm Arta Dade ka dalë sërish kundër kryeministrit Edi Rama. Shkak është bërë ligji i shërbimit të jashtëm, i cili është diskutuar në komision nen për nen. Ministria e Jashtme dhe deputetet socialistë të Komisionit të Jashtme duket se kanë gjetur kon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.986Z

EULEX, Dade kundër planit

Tiranë (start)-Sekretarja e Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Socialiste Arta Dade, duke folur rreth situatës më të fundit në Kosovë, ka vlerësuar pjekurinë, me të cilën autoritetet e shtetit të Kosovës, si dhe opinioni i gjerë publik trajtojnë edhe këtë situatë delikate. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:27.192Z

Dade: Protestat do përshkallëzohen

 Partia Socialiste i ka bërë apel qytetarëve të mbështesin PS-në në përpjekjen e saj për të bërë transparencën e zgjedhjeve të 28 qershorit. Sekretarja për Marrëdhëniet me Jashtë në PS, Arta Dade, i bëri thirrje edhe qeverisë të përmbushë kërkesat e opozitës. “N�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.832Z

Përmet, Arta Dade shpallet Qytetare Nderi

Deputetja e PS-së Arta Dade është shpallur sot Qytetare Nderi në Përmet. Ceremonia u zhvillua pasditen e sotme në Pallatin e Kulturës në Përmet, ku ishte e pranishme edhe deputetja Monika Kryemadhi. Ligjvënësja e LSI-së shprehu admirim për vendosmërinë politike të Dades, ndërsa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.826Z

Dade: Basha, azilant në qeveri

Sekretarja për marrëdhëniet ndërkombëtare në Partinë Socialiste, Arta Dade, tha dje se opozita dhe opinioni publik kërkojnë zbardhjen e çështjes për zhdukjen e fondeve në rrugën Durrës-Kukës. Sipas saj, kjo nuk mund të ndodhë, as duke abuzuar me foltoren e Ministrisë së Punëve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.986Z

Dade Boja fshihet lehtesisht

Deputetja socialiste Arta Dade ka denoncuar në Top Channel cilësinë e dobët të bojës me të cilën shenjohet gishti i votuesve që kanë votuar. Ajo ka theksuar se me një leckë të njomë vetë deputetes i ësht&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.734Z

Dade: Mazhoranca, shurdhe përballë ndërkombëtarëve

Opozita ftoi dje mazhorancën të mos veprojë me kokëfortësi sa i takon ligjit të lustracionit. Sekretarja për marrëdhëniet ndërkombëtare në selinë rozë, Arta Dade, vlerësoi se kjo javë ka manifestuar një prani shumë të rëndësishme ndërkombëtare në Tiranë, duke nisur nga organ

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama