Rezultate te kerkimit per termin: +Dade

Meta: total 1000 / total_found 3053 / time 0.001 / keyword[0] dade / docs[0] 3053 / hits[0] 6991 /
No Pic available
  • 2017-01-25

Provokimet serbe në Kosovë për shkak të zgjedhjeve në Serbi

  Provokimet e Serbisë kanë si prapavijë prag zgjedhjet presidenciale në Serbi. Kështu mendon kryetarja e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme, Arta Dade e ftuar në Tonight Ilva Tare. Të njëjtin mendim ndan edhe Andri Nurellari, këshilltar i Presidentit të Kosovës, Hashim

No Pic available
  • 2017-01-25

Dade: Koalicioni PS-LSI të vazhdojë, kujdes me deputetët e rinj

Deputetja socialiste, Arta Dade e ftuar në Tonight Ilva Tare thotë se shpreson që me zgjedhjen e deputetëve të rinj, Partia Socialiste të jetë e kujdesshme ndryshe nga se ka ndodhur në vitin 2013. Sipas saj, koalicioni me LSI-në duhet të vazhdojë pasi ka qenë i suksesshëm. Dade shprehet

No Pic available
  • 2017-01-25

A rrezikon të ndahet Kosova? Dade: Do sillte efekt domino

Kryetarja e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme, Arta Dade thotë në Tonight Ilva Tare, se ndarja e Kosovës nuk është opsion dhe se kjo do të sillte efekt domino në rajon. Dade: Nuk e besoj si territor të mundur. Kosova ka territorin e vet të institucionalizuar. Besoj se nuk ës

Bregu dhe Dade Procesi i zgjerimit te jete ne vemendje te Presidences Malteze
  • 2017-01-23

Bregu dhe Dade Procesi i zgjerimit te jete ne vemendje te Presidences Malteze

brbrKryetarja e Komisionit te Puneve te Jashtme Arta Dade dhe Kryetarja e Komisionit te Integrimit Majlinda Bregu moren pjese ne mbledhjen e Kryetareve te Komisioneve Parlamentare te Integrimit Europian dhe te Politikes se Jashtme ne Maltebrbr brbrNe kete takim u prezantuan prioritetet e presidences

Idrizi: Asnjë përplasje me LSI-në, Manjani të sqarohet me Metën
  • 2017-01-17

Idrizi: Asnjë përplasje me LSI-në, Manjani të sqarohet me Metën

Çështja çame rikthehet në skenën politike, por ndryshe nga herët e tjera kjo çështje nuk po ndikon në raportet me Greqinë, por ato brenda koalicionit qeverisës. Pas bombës Manjani në Top Story dhe krizës së dukshme të së ardhmes së koalicionit, sonte në emision ishte kryetari i PD

No Pic available
  • 2017-01-17

Arrestimi i Haradinaj dhe treni serb, Dade: Akte që cënojnë stabilitetin

Arrestimi i Ramush Haradinajt dhe treni me simbole nacionaliste për Kryetaren e Komisionit të Jashtëm të Kuvendit, Arta Dade, janë akte provokative që synojnë cënimin e stabilitetit në rajonin e Ballkanit. Për këtë çështje Komisioni i Jashtëm do të zhvillojë një seancë të posaçm

No Pic available
  • 2016-12-31

BOOM u dhuron certifikata 12 politikanëve, ja reagimet e tyre

Emisioni investigativ BOOM në Rtv Ora News, u ka dhënë certifikata një sërë politikanëve me një shënim përkatës dhe të veçantë për secilin prej tyre. Gazetarja e emisionit u ka dhënë certifikatave duke u kërkuar atyre që ti lexojnë përpara kamerës. Disa prej politikanëve si Ko