Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.014 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë  janë të djalit, fishekët në banesë i
  • 2019-02-15

Çështja Dajti, gjyqtari i ndaluar: 17 mijë janë të djalit, fishekët në banesë i

Skënder Damini është një nga tre gjyqtarët që ryzuan burgimin e përjetshëm dhe e dënuan vrasësin e 4 policëve, Dritan Dajtin, me vetëm 25 vite burg. Me urdhër të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, banesa e gjyqtarit në Farkë u mësy sot nga efektivë të FNSH-së, të cilët gjetë

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
  • 2019-02-11

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?

Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin Open të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai burgimit të përjetshëm, a ishte vendimi produkt i drejtësisë s

Rasti Dajti, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë
  • 2019-02-11

Rasti Dajti, Hoxha: Nga paraburgimi 302 ku qëndronte u dekonspiruan aksione antidrogë

Vendimi për të dënuar me vetëm 25 vite burg Dritan Dajtin, vrasësin e 4 policëve në Durrës është kryefjala e debatit në emisionin Open, ku gazetarja Anila Hoxha ka veshur me përgjegjësi tre gjyqtarët të cilët rrëzuan burgimin e përjetshëm për një nga kriminelët më famëkeq shq

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit
  • 2019-02-11

Frikë për të dënuar Dritan Dajtin? Felaj: Gjyqtarët e tij, si prokurorët e Shullazit

E ftuar në emisionin Top Talk të gazetarit Denis Dyrnjaja, këtë të hënë, kryetarja e Komisionit të Sigurisë Kombëtare, Ermonela Felaj u ndal edhe te Reforma në Drejtësi, e veçanërisht te çështja Dajti, duke bërë një krahasim madje me atë Shullazi. Për tu ndalur te Reforma në Dr

Të fala Dritan Dajtit, Rama-komentuesit: Se ka në dorë qeveria!
  • 2019-02-10

Të fala Dritan Dajtit, Rama-komentuesit: Se ka në dorë qeveria!

Polemikat dhe reagimet për ndryshimin e masës për ti hequr burgun përjetë Dritan Dajtit, kanë përfshirë edhe kryeministrin Rama. Në lidhje me këtë çështje një komentues i ka shkruar kryeministrit në Facebook, duke i kujtuar çështjen dhe duke i thënë se kjo nuk është drejtësi. T

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!
  • 2019-02-10

Vendimi për Dajtin, PD: Lot krokodili nga ministrat e Ramës!

Partia Demokratike reagon ashpër pas vendimit të Gjykatës së Apelit për ti hequr burgimin e përjetshëm Dritan Dajtit, i akuzuar për vrasjen e 4 policëve. Partia Demokratike në reagimin e saj dhënë sot në një njoftim për mediat, shkruan se “3 ditë me vonesë, të shtrënguar nga

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen
  • 2019-02-10

Rrëfimi i babait të Dajtit: Berishës i kam gatuar, i bëra edhe ditëlindjen

Hasan Dajti, babai i Dritan Dajtit në një intervistë për News 24 ka treguar marrëdhënien e afërt me ish-kryeministrin Sali Berisha dhe besimin tek ai që do të bënte çështë e mundur që djali i tij të linte qelinë sa më shpejt. Teksa ish-lideri demokrat akuzon sot kryeministrin Edi