Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
No Pic available
  • 2017-01-03

Zall Bastari më pranë Tiranës, rruga lidhëse me Zall Dajtin brenda 2017

Zall-Bastari do te jetë më afër Tiranës dhe banorët e kësaj njësie do kenë mundësi të arrijnë më shpejt ne tregjet e kryeqytetit. Bashkia e Tiranës ka vendosur që këtë vit të përfundojë rrugën që lidh Zall-Dajtin me Zall-Bastarin. Vendimi u mor në mbledhjen e fundit të Kë

Bashkia e Tiranës shpërndan ndihma për fëmijët e Zall-Bastarit
  • 2017-01-03

Bashkia e Tiranës shpërndan ndihma për fëmijët e Zall-Bastarit

Zall-Bastari do te jetë më afër Tiranës dhe banorët e kësaj njësie do kenë mundësi të arrijnë më shpejt ne tregjet e kryeqytetit. Bashkia e Tiranës ka vendosur që këtë vit të përfundojë rrugën që lidh Zall-Dajtin me Zall-Bastarin. Vendimi u mor në mbledhjen e fundit të Kë

Ktheji Tiranës Hotel Dajtin! Mënyra se si u shkatërrua ky monument është një etalon i poshtërsisë, i vjedhjes, dhe denatyrizimit të kryeqytetit nga Sali Berisha
  • 2016-12-27

Ktheji Tiranës Hotel Dajtin! Mënyra se si u shkatërrua ky monument është një etalon i poshtërsisë, i vjedhjes, dhe denatyrizimit të kryeqytetit nga Sali Berisha

Nga Skender Gjoni Së pari krejt sinqerisht do tju uroja dhe falënderoja për punën e madhe që keni bërë dhe po bëni për Tiranën. Pa e egzagjeruar fare dhe krejt sinqerisht do doja tju thoja se ndoshta në historinë e këtij vendi ndigjoj për herë të parë vetëm lavdërime dhe fjal

Veliaj: Asnjë rivalitet me Tahirin, e ardhmja ime në bashkinë e Tiranës
  • 2016-12-20

Veliaj: Asnjë rivalitet me Tahirin, e ardhmja ime në bashkinë e Tiranës

Tirana përgatitet për festat, por në ditët e fundit kryeqyteti kalon dy momente të rëndësishme. Më 29 dhjetor miratohet plani i ri rregullues i Tiranës dhe po në të njëjtën ditë edhe buxheti 2017 i bashkisë. Çfarë do të bëje Erion Veliaj me 100 milionë eurot që pritet të marrë

No Pic available
  • 2016-11-30

Triptik dashuri- Cikël me poezi nga Ndue Lazri

HESHTJA E DETIT Ç’pati deti që i heshtur mbeti sonte kësaj mbrëmje të bukur vjeshte në Vlorë? Ndoshta valëza për ty xhelozonte, për rënkimin tënd të lehtë dashuror. Sazanit çfarë i pëshpëriti Karaburuni, e me dallgë ledhatare fjalën ia çonte? Mes përqafimesh na ishte tret

Netët në hotel Dajti mes muzikës së ndaluar dhe alkoolit
  • 2016-11-28

Netët në hotel Dajti mes muzikës së ndaluar dhe alkoolit

Kompozitori dhe këngëtari Genc Dashi rrëfen jetën e fshehtë dhe publike të rebelëve të Tiranës, atyre që edhe kur u tërhiqnin veshin në kohën e komunizmit, nuk donin të dinin. Mbrëmjet e gjata të vallëzimit, rrëmujat e zullumet që përmbysnin natën, ndërsa qyteti flinte, or

No Pic available
  • 2016-11-27

Qafë-Priskë, mjeti me katër të rinj bie në humnerë

Një automjet në të cilin udhëtonin katër të rinj përfundoi në humnerë mbrëmjen e sotme ndërsa udhëtonte nga Dajti drejt Tiranës. Aksidenti u regjistrua rreth orës  19:20 në Qafë-Priskë, ku mjeti tip Volksvagen, me targë TR0642P, me drejtues shtetasin J. S, 28 vjeç, ka humbur kont