Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa
  • 2019-02-10

Dritan Dajti i shpëtoi burgut përjetë, Gjonaj: E paprecedentë, do marrim masa

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj nëpërmjet një deklarate për mediat, ka denoncuar vendimmarrjen e paprecedent në rastin e gjykimit të Dritan Dajtit. Gjonaj tha se vendimi i marrë është në kundërshtim me standardet profesionale. Ajo i bëri thirrje Komisionit të Pavarur të Kualif

Veliaj: Do hapim ish-Kampin e Punëtorëve për terrene sportive
  • 2019-02-10

Veliaj: Do hapim ish-Kampin e Punëtorëve për terrene sportive

Tanimë një traditë, Dajti nFest është rikthyer edhe këtë vit me shumë surpriza e aktivitete që promovojnë vlerat, traditat e produktet e zonës, ashtu edhe sportet e ndryshme malore e ekstreme. Qindra qytetarë iu bashkuan dje festës që zgjati deri në orët e vona të pasdites, ku veç

Ende skanë kaluar sitën e vettingut, kush janë gjyqtarët që liruan Dritan Dajtin?
  • 2019-02-09

Ende skanë kaluar sitën e vettingut, kush janë gjyqtarët që liruan Dritan Dajtin?

Sapo u afruan te mjeti, efektivi Fatos Xhani ka hapur derën e parë të shoferit dhe me thirrjen Ndal!, policia i është drejtuar personit që ndodhej në sediljen e pasme të mjetit. Menjëherë, nga ana e personit që ndodhej brenda mjetit, është hapur zjarr në drejtim të Fatos Xhanit, duke

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin
  • 2019-02-09

I shpëtoi burgut përjetë? Prokuroria do bëjë rekurs për Dritan Dajtin

Duket se saga e Dritan Dajtit me drejtësinë shqiptare nuk ka përfunduar te vendimi i Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda që i ndryshoi dënimin, duke e shpëtuar nga burgimi i përjetshëm. Kjo pasi, burime të Prokurorisë thonë se do të bëjnë rekurs vendimin e Gjykatës së Apelit

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh
  • 2019-02-08

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh

Drejtësia shqiptare ka vendosur sot dënimin përfundimtar për Dritan Dajtin, autorin e Masakrës së Durrësit, ngjarjes së rëndë të ndodhur më 7 gusht 2009, ku mbetën të vrarë 4 efektivë policie. Pas një kalvari 10 vjeçar zvarritjesh në dyer prokurorish dhe gjykatash, çështja Dajti

Vrau 4 policë në Durrës, Apeli shpëton Dritan Dajtin nga burgu përjetë
  • 2019-02-08

Vrau 4 policë në Durrës, Apeli shpëton Dritan Dajtin nga burgu përjetë

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka shpëtuar Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, duke rrëzuar vendimin që i mbyllte përfundimisht dyert e qelisë për të akuzuarin për vrasjen e katër efektivëve të policisë në vitin 2009 në Durrës. Me vendimin e sotëm Dritan Dajti merr nj

Muzikë, ushqim i zonës dhe argëtim pafund në Dajti nFest këtë fundjavë
  • 2019-02-06

Muzikë, ushqim i zonës dhe argëtim pafund në Dajti nFest këtë fundjavë

Këtë fundjavë mos planifikoni asgjë, pasi Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës, ka menduar për një nga aktivitetet më të bukura dimërore. E kthyer tashmë në një traditë, Dajti nFest mbledh do të mbledh bashkë këtë të shtunë qytetarë nga e gjithë Shqipër