Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
Dajti për Tiranën, si deti për Durrësin (Foto)
  • 2019-01-20

Dajti për Tiranën, si deti për Durrësin (Foto)

Të udhëtosh në Dajt në dimër, është një aventurë më vete, sepse përveç bukurisë natyrore gjatë nisjes me teleferik, natyra e virgjër dhe dëbora në këtë zonë, është kthyer në një atraksion turistik për qytetarët e Tiranës. Një mënyrë e mirë për të kaluar fundjavën p

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

Çelet në Baldushk panairi me gatime dhe prodhime artizanale
  • 2018-10-17

Çelet në Baldushk panairi me gatime dhe prodhime artizanale

Në pikat hyrëse të kryeqytetit, Bashkia e Tiranës do të ngrejë tregje të posaçme për tregtimin e produkteve bujqësore bio në fundjavë. Nismë e cila u vjen në ndihmë fermerëve të zonës, i jep një dorë ekonomisë lokale dhe disiplinon shitjen e tyre produkteve. Në panairin e orga

Kapja e zgjedhjeve, Basha tregon emrat e kriminelëve që drejtojnë qarqet
  • 2018-10-08

Kapja e zgjedhjeve, Basha tregon emrat e kriminelëve që drejtojnë qarqet

Teksa prezantoi platformën e opozitës për çlirimin e zgjedhjeve nga krimi, kryetari i PD, Lulzim Basha u kujdes tia bënte të ditur opinionit publik me emra, të gjithë kriminelët që sipas tij kanë nën kontroll qarqet kryesore të vendit dhe punojnë për llogari të PS-së. Dhe akuzat e t

Klod Dyran, historia e një burri të jashtëzakonshëm
  • 2018-09-30

Klod Dyran, historia e një burri të jashtëzakonshëm

Luan Rama Claude Durand (Klod Dyran), iku tepër herët nga kjo botë kur ndërkohë e kishte lënë fushën e botimeve dhe ishte hedhur në botën e shkrimit, në pasionin e tij të parë, shkrimin e romaneve, eseve dhe të teksteve historike, si Isha numri Një, Agjenti i Solzhenicinit, Pavioni i

Dajti si atraksion turistik, vendoset sistem ndriçimi në zonën e Linzës
  • 2018-08-13

Dajti si atraksion turistik, vendoset sistem ndriçimi në zonën e Linzës

Krahas rregullimit të qendrave urbane, Bashkia e Tiranës po punon edhe për përmirësimin e infrastrukturës në zonat rurale. Urbanizimi po prek çdo zonë të kryeqytetit e cila me ndarjen e re administrative-territoriale është bërë pjesë tashmë e Bashkisë së madhe. Ndërmarrja e Punët

No Pic available
  • 2018-07-19

Dritëro Agolli: Takimi në Kosovë me Azem Shkrelin

Azem Shkreli ishte nga shkrimtarët e parë të Kosovës që njoha nga afër . Nga ai kisha lexuar poezi dhe kisha dëgjuar të më tregonte ndonjëri, se jeton në Prishtinë një poet me emrin Azem Shkreli , se ka një pamje të tillë dhe se flet kështu apo ashtu dhe kaq. Por kur shkova për her