Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
PIRAMIDA-BIBLIOTEKË, NJË ZGJIDHJE E PËRSOSUR
  • 2018-05-28

PIRAMIDA-BIBLIOTEKË, NJË ZGJIDHJE E PËRSOSUR

Nga: Bajram Peçi Prej disa javësh, një ndër publicistët më në zë që ka sot Shqipëria jonë, Ben Andoni, orvatet të krijojë ndjeshmëri, jo aq tek lexuesi e publiku i gjerë, se sa tek administrata e lartë shtetërore. Jep argumentet, propozon dhe këmbëngul që e ashtuquajtura Piramid

NEPOTIZMI PO BËN KËRDINË NDËR NE
  • 2018-05-12

NEPOTIZMI PO BËN KËRDINË NDËR NE

Nga Artan FUGA Kur sheh që ka artistë shqiptarë që performojnë në skenat tona, por edhe jashtë sikurse Ermali, Eleni, që bashkë me Eugentin sot do të jenë në Eurovizion, ndjen forcën e energjive kombëtare që po të përdoren si duhet çajnë vetë, sado ujq e dhelpra rreth tyre duan t

Doni të vizitoni Tiranën? Revista italiane: Ja ku duhet të shkoni!
  • 2018-03-15

Doni të vizitoni Tiranën? Revista italiane: Ja ku duhet të shkoni!

Tirana ndër qytetet më të bukura evropiane, nënvlerësohet shpesh. Por, është gjithashtu një nga vendet më interesante për t’u vizituar, kështu e nis artikullin e saj revista e njohur italiane e specializuar për turizmin, Mondo viaggiare, e cila i ka kushtuar një reportazh kryeqyte

Dajti nFest, promovohet turizmi malor dhe produktet vendase
  • 2017-12-10

Dajti nFest, promovohet turizmi malor dhe produktet vendase

Të apasionuarit pas sportit ekstrem të hedhjes me parashutë nuk ka nevojë të udhëtojnë deri në Llogara për të ushtruar pasionin e tyre. Tashmë, edhe Tirana ka një pistë të vetën të hedhjes me parashutë në malin e Dajtit, nga ku mund të fluturojnë të gjithë parashutistët profes

Turizëm, ja 10 destinacionet kryesore për të vizituar në Tiranë
  • 2017-10-06

Turizëm, ja 10 destinacionet kryesore për të vizituar në Tiranë

Shqipëria, vitet e fundit, ka qenë në radarin e shumë mediave të huaja, të cilat thurnin lavde mbi bukuritë natyrore dhe veçantitë që ofron turizmi ynë. Kësaj radhe,Railways and Randomnes, një ndër blogjet më të njohura të fushës së udhëtimit, transportit dhe vizitës së vendeve

No Pic available
  • 2017-10-06

Fiks Fare, Rrogozhina me landfill pranë qendrave të banuara

Bashkia e Rrogozhinës ka marrë përsipër që të ngrejë një landfill për të mbledhur mbetjet e Lushnjes, Divjakës, Kavajës dhe Peqinit. Problemi qëndron se, ky landfill është parashikuar të ndërtohet shumë pranë qendrave të banuara. Fiks Fare dëgjoi pretendimet e banorëve të fsha

Dita Ndërkombëtare e Turizmit, Tirana destinacion kryesor për turistët e huaj
  • 2017-09-27

Dita Ndërkombëtare e Turizmit, Tirana destinacion kryesor për turistët e huaj

Veliaj: Turizmi është e ardhmja e Tiranës, u rrit me 2.5 herë; një nga punëdhënësit më të mëdhenj në qytet Qyteti i Tiranës është shndërruar në një nga destinacionet kryesore të turistëve vendas dhe të huaj, duke ofruar një larmishmëri vendesh tërheqëse dhe infrastrukturë m