Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
No Pic available
  • 2017-09-07

Arrestohet skifteri i Tiranës, autor i vjedhjes së gomave të 11 makinave

Shërbimet e Komisariatit të policisë nr.4, në kuadër të operacionit policor të koduar Gomat kanë arrestuar 30-vjeçarin Ervis Zervo banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale të Vjedhjes. Arrestimi i këtij shtetasi u bë, pasi është dokumentuar me prova ligjore që ky sh

Vanity Fair: Tirana, e re dhe dinamike si kryebashkiaku i saj Erion Veliaj
  • 2017-08-07

Vanity Fair: Tirana, e re dhe dinamike si kryebashkiaku i saj Erion Veliaj

Gjithnjë e më shumë Shqipëria dhe veçanërisht transformimi që po pëson Tirana po zë hapësira në revistat më të njohura të botës. Revista prestigjioze italiane, Vanity Fair, i ka kushtuar një artikull ndryshimit të kryeqytetit të shqiptarëve ku evidenton dhe punën e bërë nga kr

No Pic available
  • 2017-08-07

Vanity Fair: Tirana, e re dhe dinamike si kryebashkiaku i saj, Erion Veliaj

Gjithnjë e më shumë Shqipëria dhe veçanërisht transformimi që po pëson Tirana po zë hapësira në revistat më të njohura të botës. Revista prestigjioze italiane, Vanity Fair, i ka kushtuar një artikull ndryshimit të kryeqytetit të shqiptarëve ku evidenton dhe punën e bërë nga kry

No Pic available
  • 2017-08-03

Dy ministra ngrenë alarm për zjarret: E paprecedentë, rrezikon sigurinë kombëtare

Dy ministrat, ai i Brendshëm Dritan Demiraj dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë ngritur alarmin për situatën e zjarreve në vend. Demiraj dhe Kodheli thonë se zjarrvënia është e qëllimshme dhe kjo konsiderohet si e paprecedentë dhe se rrezikon sigurinë kombëtare.  Ministri D

Zjarret, dy ministrat: E paprecedentë, rrezikohet siguria kombëtare
  • 2017-08-03

Zjarret, dy ministrat: E paprecedentë, rrezikohet siguria kombëtare

Dy ministrat, ai i Brendshëm Dritan Demiraj dhe ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli kanë ngritur alarmin për situatën e zjarreve në vend. Demiraj dhe Kodheli thonë se zjarrvënia është e qëllimshme dhe kjo konsiderohet si e paprecedentë dhe se rrezikon sigurinë kombëtare.  Ministri Demir

Dajti, 48 orë në flakë. Prençi: Sjemi në situatë të jashtëzakonshme
  • 2017-08-03

Dajti, 48 orë në flakë. Prençi: Sjemi në situatë të jashtëzakonshme

Megjithëse në të gjithë vendin janë aktive 25 vatra zjarri, 4 prej tyre mbeten shumë problematike. Drejtori i përgjithshëm i Emergjencave Civile, Shemsi Prençi nuk e sheh si opsion të mundshëm shpalljen e situatës së jashtëzakonshme. Ndërkohë, përgjigje pozitive për ndihmë ka dh

Tirana me një park të ri aventurash në Dajt, Veliaj: Politikë sociale dhe shëndetësore
  • 2017-07-28

Tirana me një park të ri aventurash në Dajt, Veliaj: Politikë sociale dhe shëndetësore

Tirana do ketë edhe një Park Aventurash në Dajt, ku grupmosha të ndryshme do të kenë mundësi që të përjetojnë një eksperiencë emocionuese me aktivitete dhe kurse të posaçme. Dajti Adventure Park, i pari i këtij lloji në Shqipëri, është ndërtuar në ballkonin e malit të Dajt