Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Dritan Dajti kërkesë në Gjykatën e Tiranës për të votuar

Në Gjykatën e Tiranës ka një fluks kërkesash nga të dënuarit për të votuar në datën 25 qershor. Mes tyre është edhe i dënuarit Dritan Dajti, i cili akuzohet për vrasjen  në Durrës të katër efektivëve të policisë në gusht të vitit 2009. Dajti është dënuar nga Gjykata e

No Pic available
  • 2017-06-22

Dëshmitari Ylvi Beqaj në gjyq: Më thanë që Shullazi do të vendoste drejtësi

Për gati 5 orë me radhë, biznesmeni që kallëzoi për gjobëvënie Shullazin dhe 4 të bashkëpandehurit e tij, iu përgjigj pyetjeve të palëve në proces. Ai rrëfeu si kishte kërkuar drejtësi te Shullazi për betejën gjyqësore për regjistrimin e ish-hotel Vollgës dhe më tej për pikë

No Pic available
  • 2017-06-22

Vota e të dënuarve, burgjet në shërbim të përforcuar, pezullohen lejet

Nga afro 4800 persona të burgosur dhe paraburgosur që ndodhen në institucionet e vuajtjes së dënimit, vetëm 2100 prej tyre kanë të drejtën e votës. Kjo për shkak të ligjit për dekriminalizimit, i cili i ka privuar nga e drejta për të votuar personat që janë dënuar për vepra të r

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

FOTO: Hotel Dajtit do ti rikthehet madhështia dhe një histori e shkurtër
  • 2017-06-10

FOTO: Hotel Dajtit do ti rikthehet madhështia dhe një histori e shkurtër

Hotel Dajti do ti nënshtrohet rikonstruksionit dhe kësaj godine do ti kthehet madhështia e dikurshme. Do të duhen tre vite për rikonstruksionin e Hotel Dajtit, që do të përdoret si ambient për ushtrimin e aktivitetit për punonjësit e Bankës së Shqipërisë, e cila e ka në pronësi. Ho

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti
  • 2017-06-09

Fytyra e re e Hotel Dajtit, publikohen fotot, puna nis së shpejti

Puna për rikonstruksionin e godinës së Hotel Dajtit do të nisë së shpejti, ndërsa Banka e Shqipërisë ka publikuar foto sesi do të jetë imazhi i kësaj godinë embleme për kryeqytetin. E ndërsa punimet do të zgjasin 3 vjet, asnjë detaj nuk bëhet publik nga Banka e Shqipërisë për ko

Pije freskuese Dajti, zbulohet punishtja e falsifikimit
  • 2017-05-05

Pije freskuese Dajti, zbulohet punishtja e falsifikimit

Zbulohet në kryeqytet një punishte e falsifikimit të pijeve të ndryshme freskuese.Finalizimi i operacionit të koduar”Dajti”çoi në pranga shtetasin Genc Brahysa, 34 vjeç, banues në Tiranë. Ndërkohë blutë kanë nisur procedim në gjendje të lirë për shtetasen F. B., 36 vje