Rezultate te kerkimit per termin: +Dajti

Meta: total 1000 / total_found 3197 / time 0.001 / keyword[0] dajti / docs[0] 3197 / hits[0] 9364 /
Letra e italianes që Enveri e dashuronte: Të lutem më liro burrin nga burgu
  • 2017-01-18

Letra e italianes që Enveri e dashuronte: Të lutem më liro burrin nga burgu

Sipas rrëfimit të Xhakomino Pozelit, portierit të famshëm të Kombëtares shqiptare që fitoi Ballkaniadën në 1946-ën, Aldo Renato Terrusi në librin e tij Brenga ime shqiptare tregon se pas arrestimit të të atit, e ëma Aurelia dhe daja i tij Xhakomo ishin përpjekur ta shpëtonin. Ish-dr

No Pic available
  • 2017-01-18

Apeli shpall të pafajshëm ish-kreun e INUK

Gjykata e Apelit ka shpallur të pafajshëm ish-kreun e Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Zyhdi Dajti. Ai u akuzua dhe u mor i pandehur nga Prokuroria për “shpërdorim detyre”, akuzë për të cilën u kërkua 1 vit burg. Pas vendimit të pafajësisë, ish-kreu i INUK tha se do të p

Rrokje vdeknisht
  • 2017-01-16

Rrokje vdeknisht

Mbresa të çastit nga libri më i ri i Arb Elos Shkëlqim Çela Pas Gjashta maç të Hatibit, librit më të mirë shqiptar me poezi pas mendimit dhe dijenisë sime, poezia shqipe duket sikur është në pritje të një shtate të së njëjtës shenjë në tryezat e fatit. Nuk e them këtë me ndon

PD: Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv dhe kundër qytetarëve
  • 2017-01-14

PD: Plani i Veliajt për Tiranën, korruptiv dhe kundër qytetarëve

Këshilltarët e djathtë të Bashkisë së Tiranës, drejtues të departamenteve të Partisë Demokratike, profesorë, intelektualë, ekspertë dhe qytetarë të Tiranës diskutuan në lidhje me problemet që sjell sipas tyre plani i ri urbanistik i kryeqytetit. Artur Sulçe, ekspert për sigurinë

Tango e Dajtit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka më gjyqtarë
  • 2017-01-07

Tango e Dajtit, Gjykata e Krimeve të Rënda nuk ka më gjyqtarë

I pandehuri Dritan Dajti duket se e ka kapur mat drejtësinë, e cila që prej vitit 2009 nuk ia ka dalë ende mbanë të shprehet me një vendim të formës së prerë për të. Me katër burgime të përjetshme për vrasjen e 4 efektivëve të policisë, Gjykata e Lartë ktheu dosjen për rigjykim

Njihuni me shqiptaren që pushtoi majat e Himalajave (FOTO)
  • 2017-01-05

Njihuni me shqiptaren që pushtoi majat e Himalajave (FOTO)

Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspeditën dimërore 4 javore në Himalaja, konkretisht në qendër-veri të Nepalit, në Luginën Ralwaling, e cila është e njohur për mundësi të ndryshme alpine përgjatë gjithë vitit, falë projektit Femra Shqiptare në Himalaya të iniciuar dhe organizuar

Uta Ibrahimi, alpinistja e parë shqiptare që pushton majat e Himalajave
  • 2017-01-04

Uta Ibrahimi, alpinistja e parë shqiptare që pushton majat e Himalajave

Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspeditën dimërore 4 javore në Himalaja, konkretisht në qendër-veri të Nepalit, në Luginën Ralwaling, e cila është e njohur për mundësi të ndryshme alpine përgjatë gjithë vitit, duke iu falënderuar projektit Femra Shqiptare në Himalaya të iniciuar