Rezultate te kerkimit per termin: +Dajtit

Total: 4161
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.342Z

Tiranë, zjarr në parkun e Dajtit

Një zjarr ka rënë paraditen e së enjtes brenda perimetrit të zonës së mbrojtur në parkun e malit të Dajtit. Ende nuk dihen shkaqet e këtij zjarri, por Ministria e Mjedisit ka deklaruar se ka marrë një sërë masash për shuarjen e flakëve. Nga burime zyrtare mësohet se, të pranish�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.261Z

Shtyhet gjyqi ndaj Dritan Dajtit

Shtyhet gjyqi në ngarkim të Dritan Dajtit. Shkak është bërë mungesa e avokatit të inspektorit të policisë, Mariglen Muça. Muça akuzohet i bashkëpunëtor i Dritan Dajtit. Vetë Dritan Dajti nuk ishte i pranishëm në seancën gjyqësore. Ai ka marrë njoftimin me akuzën, por nuk e ka fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.340Z

Zjarr në parkun e Dajtit

Zona e mbrojtur e Parkut Kombëtar të Dajtit është përfshirë nga flakët. Ende nuk dihen se çfarë e ka shkaktuar zjarrin dhe as dëmet e shkaktuara. Menjëherë pas lajmërimit kanë mbërritur atje forcat e shërbimit zjarrfikës, të cilët kanë nisur shuarjen e flakëve. Ndërsa Ministria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.244Z

Gjobëvëniet, pezullohen hetimet ndaj Dajtit

08/08/2011  Mungojnë provat, prokuroria ndërpret hetimet për 9 gjobat ku autor dyshohej se ishte 40-vjeçari Dritan Dajti Biznesmenët VIP mohuan t’i kenë dhënë para Dajtit, SHISH e Policia referuan rastet në prokurori TIRANE- Prokuroria pezullon hetimet për Dritan Dajtin, i cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.402Z

Pranga "spiunit" të Dajtit në polici

 Trazhgim SokolajArrestohet "spiuni" i Dritan Dajtit në Policinë e Shtetit. Maringlen Muça, oficer i lartë në Drejtorinë e Policisë së Durrësit, është arrestuar dje nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda. Oficer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.369Z

Dajtit i shtohet akuzë për vrasje

 Trazhgim SokolajProkuroria i ka njoftuar akuzën Dritan Dajtit për ngjarjen e ndodhur më 7 gusht 2009 në Durrës, ku ai pandehet për vrasjen e katër agjentëve të policisë dhe tentativën e vrasjes së një personi të pestë. Burime nga burgu ku po mbahet i arrestuari, pohojnë se një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.574Z

“Spiuni” Dajtit e udhëtimi jashtë shtetit

17/08/2009  SHKB verifikon lëvizjet e njërit prej 4 policëve që furnizonte Dajtin me informacione Hetime edhe për mënyrën sesi u dha urdhri për operacionin e Durrësit TIRANË- Hetimet për të gjetur bashkëpunëtorët e Dritan Dajtit duket se kanë mbërritur në një fazë delik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama