Rezultate te kerkimit per termin: +Damasku

Total: 830
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.323Z

VIDEO/ Skena apokaliptike: Damasku pas bombardimeve

Rusia prej disa muajsh po bombardon xhihadistët e ISIS në bashkëpunim me forcat qeveritare të Assad. Por natyrisht që bombardimet kanë sjellë edhe shumë shkatërrime në qytetet siriane. Kjo video e publikuar nga Daily Mail tregon pamjet e frikshme të periferive të kryeqytetit Damask i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.464Z

Rusia: Damasku do ti dorëzojë armët kimike

Moska përpiqet të sigurojë botën se bisedimet për paqe dhe marrëveshja e çarmatimit po zbatohen siç duhet Rusia ofroi garanci dje se qeveria e Sirisë do të paraqitet në raundin e ri të bisedimeve të paqes javës tjetër dhe se do të dorëzojë më shumë agjentë kimikë për shkatërr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.202Z

Sulmohet Damasku, vriten 50 vetë, IS merr përgjegjësinë

Siri Si rezultat i shpërthimeve mbi 100 persona të tjerë janë plagosur Së paku pesëdhjetë persona janë vrarë dje nga tri shpërthime që kanë ndodhur pranë xhamisë shiite, Sayyida Zeinab, në jug të qytetit sirian Damask. Sipas vëzhguesit sirian për të Drejtat e Njeriut dhe mekanizma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.808Z

Kofi Anan largohet nga Damasku

I dërguari i OKB-së dhe Ligës Arabe, Kofi Anan, është larguar nga Damasku, pa e siguruar kështu një marrëveshje për ndaljen e dhunës në Siri. Pas bisedimeve dy ditore presidenti sirian, Bashar Al-Assad ka hedhur poshtë propozimet e Anan t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.530Z

Damasku liron nga burgu 61 gra

 Aktivistët sirianë thonë se Damasku ka liruar 61 gra, në kuadër të një marrëveshjeje me grupet rebele. Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut thotë se lirimi është bërë gjatë dy ditëve të kaluar. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.463Z

Ka parlamentare britanike qe as nuk e dine ku bie Damasku

pNe nje kohe kur lideret boterore vazhdojne te debatojne gjeresisht mbi Sirine nese duhet te nderhyjne ushtarakisht apo jo disa parlamentare te Britanise se Madhe nuk e dine se ku bie Damaskup pKrijuesi i kuizit usvsth3m Rob Manuel thote se 19 nga 1 150 njerezit qe jane pergjigjur e kane bere kete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.222Z

Turqia rrëzon avionin luftarak sirian. Damasku: Agresion, Erdogan: Shkeli kufirin

Akuza të ndërsjella mes Turqisë dhe Sirinë pas goditjen e një avioni sirian, i cili fluturonte në kufirin mes dy vendeve. Për Damaskun bëhet fjalë për një agresion të dukshëm, por kryeministri turk Recep Tayyip Erdogan deklaron se: “Kishte shkelur kufirin, japim përgjigje të for

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama