Rezultate te kerkimit per termin: +Damasku

Total: 830
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.246Z

Sulm i ri terrorist në Siri

Të paktën nëntë persona mbetën të vdekur dhe me dhjetëra të tjerë u plagosën, kur një autobombë shpërtheu të dielën në lindje të Sirisë.Televizioni kombëtar transmetoi pamje pas shpërthimit të ndodhur në Deir al-Zour, ndërsa fajësoi militantët islamikë për këtë ngjarje.N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.342Z

Ministrat e jashtëm arabë takohen sot për Sirinë

Ministrat e jashtëm arabë po takohen sot në Kajro për të diskutuar zbatimin e sanksioneve ndaj Sirisë pas dështimit të saj për të vënë në jetë planin e Ligës Arabe për ndërprerjen e dhunës në protesta kund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.014Z

Del Ponte: Kryengritësit në Siri kanë përdorur armë kimike

Prokurorja e OKB-së Karla Del Ponte ka deklaruar se nga provat e mbledhura deri tani, vërtetojnë se kryengritësit sirianë kanë përdorur armë kimike. Karla Del Ponte, anëtare e komisionit hetimor të pavarur të OKB-së mbi Sirinë, tha për një televizion zviceran dhe hetuesit kanë marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.398Z

Siria mbulon Shqipërinë nga Athina

Ambasada Republika arabe e Sirisë ka marrëdhënie diplomatike me Shqipërinë, por nuk ka ambasador të akredituar në Tiranë. Diplomatja e Damaskut, Houda al Houmsi, ka rezidencën e saj në Athinë, nga ku mbulon edhe Tiranën. Në fund të vitit 2009, Damasku vendosi që të ngrejë nivelin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.021Z

Siria nuk respekton afatin për dorëzimin e armëve kimike

Siria nuk ka respektuar një tjetër afat të rëndësishëm për të dorëzuar stoqet me armë kimike në kuadër të marrëveshjes së arritur me ndërmjetësim ndërkombëtar. Sipas afatit kohor të caktuar nga Organizata për Ndalimin e Armëve Kimike që skadoi dje më 5 shkurt,  Siria duhet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.862Z

Siri, monitoruesit e Ligës Arabe sërish në Homs

Monitoruesit e Ligës Arabe pritet të vizitojnë edhe sot Homsin, qytetin që ditë më parë u përfshi nga dhuna. Monitoruesit arabë arritën në Siri të hënën, për të parë nëse Damasku po i përmbahet planit t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.428Z

Dhuna qeveritare Siria rihap kufinjte me Jordanine

Pika kryesore kufitare mes Sirisë dhe Jordanisë është rihapur vetëm një ditë pasi Damasku mbylli të gjitha kalimet kufitare me fqinjin e tij. Mbyllja e kufirit erdhi pas zbarkimit të tankeve të ushtrisë në qytetin Deraa, qendër e prote

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama