Rezultate te kerkimit per termin: +Damasku

Total: 830
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.008Z

Damasku: KS të ruajë sigurinë globale

Damasku ka kërkuar nga Këshilli i Sigruimit i Kombeve të Bashkuara që të klasifikojë Frontin al-Nusra si grup që ka lidhje me Al Kaidën. Fronti al-Nusra është grupi rebel më aktiv në Siri dhe të mërkurën është zotu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.308Z

Brahimi: Damasku të fillojë hapat e parë drejt armëpushimit

I dërguari ndërkombëtar i Kombeve të Bashkuara për Sirinë, Lakhdar Brahimi ka deklaruar se ai do të udhëtojë shumë shpejt për në Damask, për të diskutuar rreth zbatimit të një armëpushimi ndërmjet qeverisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.875Z

Armepushimi ne Siri Damasku garanton OKB-ne

Kofi Annan ka marrë garanci të reja nga Damasku se do ta respektojë planin e tij të paqes edhe pse me situatën e rënduar në vend, pakkush mendon se regjimi sirian do ta zbatojë vërtet armëpushimin. Gjate vizites në Iran, i derguari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.860Z

Damasku zyrtar: Po zbatojmë planin e paqes

DAMASK - Damasku zyrtar bëri sot të ditur se ka nisur zbatimin e planit të OKB-së dhe Ligës Arabe për dhënien fund të luftimeve, ashtu siç kishte premtuar. Deklarata erdhi nga ministri i Jashtëm sirian Walid Muallem, gjatë një vizite n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.459Z

Kofi Annan Damasku ka pranuar planin per ti dhene fund dhunes ne Siri

I derguari i posacem i paqes per Sirine Kofi Annan thote se Damasku e ka pranuar planin e tij per ti dhene fund dhunes ne vend. Nje zedhenes i zotit Annan tha sot se Siria eshte pergjigjur permes nje letre per te derguarin e Lidhjes Arabe. Zedhenesi i zotit Annan tha se ai i eshte pergjigjur letres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.951Z

Erdogan: Me mua, ka fituar Shkupi, Gaza, Damasku e Ramallahu

TURQI-Kanë fituar të gjithë ata që me respektojnë apo edhe ata që nuk më respektojnë; ka fituar Turqia e re përparimtare, por jo vetëm Turqia; ka fituar edhe Kabuli, Bejruti, Sarajeva dhe Shkupi; ka fituar Damasku, Ramallahu, Gaza dhe Jerusalemi. K&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:57.960Z

Damasku dorezon dokumentet per armet kimike tri dite para afatit

Një video e paverifikueshme që vjen nga Siria tregon rebelët e ushtrisë së lirë siriane që luftojnë kundër forcave të armatosura të qeverisë në zonën e Arehas. Vendi është në një zonë strategjike në r

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama