Rezultate te kerkimit per termin: +Damaskut

Meta: total 1000 / total_found 1718 / time 0.001 / keyword[0] damaskut / docs[0] 1718 / hits[0] 2073 /
No Pic available
  • 2017-06-29

Themelet e krishtërimit në Shqipëri janë të forta, sepse janë apostolike!

Nga Miron Çako Një filozofi, fe dhe institucion i ngritur mbi ato, që të rezistojnë përballë sfidave të kohës, kundërshtimeve dhe përndjekjeve kundër saj, duhet të ketë një themel të fortë. Krishtërimi që filloi të përhapej në të gjithë Perandorinë Romake në viteve 33 ps.K

Rezistenca përballë vdekjes dhe shkatërrimit
  • 2017-06-23

Rezistenca përballë vdekjes dhe shkatërrimit

Këto janë fotot e një darke të gjallë të iftarit të Ramazanit mes rrënojave të qytetit sirian të Doumës. Fotot janë shpërndarë gjerësisht si simbol i aftësisë përballë vdekjes dhe shkatërrimit. Festimi në natyrë u organizua nga Fondacioni Adeleh, një grup bamirësish i lidhur

No Pic available
  • 2017-06-19

SHBA rrëzon avionin ushtarak sirian

Forcat ajrore amerikane kanë rrëzuar një avion të ushtrisë siriane, teksa sipas tyre, ky veprim u ndërmor për motive vetëmbrojtjeje. Zyrtarët e ShBA thanë se mjeti fluturues kishte nisur të bombardonte në afërsi të disa zonave ku qëndrojnë rebelët e mbështetur prej tyre dhe se ishi

Izrael, sulm i dyfishtë ndaj policisë. Hamas-i përplaset me ISIS-in
  • 2017-06-17

Izrael, sulm i dyfishtë ndaj policisë. Hamas-i përplaset me ISIS-in

Shteti Islamik ka marrë përsipër sulmin e dyfishtë të koordinuar në Jeruzalem, ku një police izraelite 22 vjeçe, ka mbetur e vrarë dhe disa persona janë plagosur, por nga ana tjetër, Hamasi ka përgënjeshtruar gjithçka, duke marrë përgjegjësinë e sulmit. Deklaratat e ISIS-it, –

No Pic available
  • 2017-05-16

SHBA: Qeveria siriane kasaphanë në burgje

Administrata e presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, akuzoi Qeverinë e presidentit sirian, Bashar al-Assad, për vrasje masive të mijëra të të burgosurve dhe djegie të kuformave në një krematorium të madh jashtë kryeqytetit. Departamenti i Shtetit tha se rreth 50 të burgos

No Pic available
  • 2017-05-16

SHBA akuzon Sirinë për djegien në krematorium të të burgosurve

Shtetet e Bashkuara akuzojnë Sirinë për vrasjet e përditshme masive të të burgosurve dhe djegien e trupave të tyre në krematoriume të mëdha jashtë kryeqytetit Danask. Departamenti i Shtetit tha se çdo ditë rreth 50 të burgosur varen në burgun Sejdnaja dhe se më pas regjimi i Preside

Izrael, 10 vite burg adoleshentes palestineze për lëvizje të dyshimtë
  • 2017-04-28

Izrael, 10 vite burg adoleshentes palestineze për lëvizje të dyshimtë

Një Gjykatë në Jerusalem ka dënuar një femër 17 vjeçare palestineze me 10 vite burg për shkak të përpjekjes së saj për të qëlluar trupat izraelite. Vendimi kundër Malak Salman nga Jerusalemi i pushtuar Lindor u njoftua të mërkurën nga gjykata e rrethit të qytetit. Avokati i Salman