Rezultate te kerkimit per termin: +David

Meta: total 1000 / total_found 14896 / time 0.007 / keyword[0] david / docs[0] 14896 / hits[0] 20243 /
Gjermani debate per ligjin e armeve
  • 2016-07-24

Gjermani debate per ligjin e armeve

brbrSulmi tragjik qe u mori jeten 9 viktimave ka ndezur debatin per kufizimin e ligjit te armeve ne Gjermani Zvkancelari gjerman Sigmar Gabriel ka deklaruar se eshte duke u hetuar fakti se si autori i ketij krimi te rende 18-vjecari gjermano-iranian ka siguruar keto arme pavaresisht problemeve te r

No Pic available
  • 2016-07-24

Sulmuesi në Munih kishte planifikuar sulmin për një vit

David Sonboly, sulmuesi  18 vjeçar që vrau nëntë persona në Munih të Gjermanisë ditën e premte kishte planfikuar këtë sulm për një vit. Zyra për Krime e Bavarisë ka thënë se ai e ka blerë pistoletën në mënyrë ilegale në internet, pistoletë të cilën e ka përdorur edhe gjat

No Pic available
  • 2016-07-23

Terrorist apo amok? Ja biseda e vrasësit të Mynihut

Një 18-vjeçar gjermano-iranian qëlloi për vdekje 9 persona në Mynih, duke terrorizuar mbarë Evropën. Sipas Spiegel, ai quhet David S.. Ai ishte djali i një taksisti. Motivet e krimit të tij mbeten ende të panjohura. Ai ishte armatosur me një pistoletë, me të cilën mendohet se i dha fu

Hetimet per vrasesin e Mynihut
  • 2016-07-23

Hetimet per vrasesin e Mynihut

brbrPersoni qe vrau 9 vete dhe plagosi 27 te tjere ne qendren tregtare Olimpia ne Mynih perpara se te vetevritej eshte identifikuar por hetimet per motivet e ketij sulmi tragjik vazhdojne Ai eshte 18-vjecari David Sonboli gjermano-iranian bir i nje taksisti qe jetonte prej dy vitesh ne kete qytet Gj

No Pic available
  • 2016-07-21

Trupi i njeriut i dizenjuar për ti mbijetuar aksidenteve katastrofike

Ky është trupi i Graham, me kraharorin e tij gjigant, kokën e fryrë, me shumë gjokse dhe pa qafë i dizenjuar për ti mbijetuar një aksidenti me makinë. I krijuar nga skulptorja nga Melbourne Patricia Piccinini, trupi është pjesë e fushatës së re të sigurisë në rrugë nga Qeveria Vik

Përdorimi i Facebook në zgjedhjet lokale nga Veliaj-Kosova
  • 2016-07-20

Përdorimi i Facebook në zgjedhjet lokale nga Veliaj-Kosova

Përdorimi i mediave sociale dhe sidomos i facebook-ut po zë një vend të rëndësishëm në fushatat në Shqipëri. Studiuesi Roland Lami i Universitetit Europian të Tiranës bën një rravgim mbi mënyrën se si kandidatët për bashkinë e Tiranës, Erion Veliaj dhe Halim Kosova përdorën k