Rezultate te kerkimit per termin: +Debati

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.801Z

Debati për hapjen e kutive. Kushtetuesja: Nuk veprojmë vetë

Gjykata Kushtetuese nuk mund te ndermarre e vetme asnje nisme per te intepretuar kerkesen e Partise Socialiste per hapjen e kutive pasi per kete duhet qe vete subjektet e interesuara te paraqesin pretendimet e tyre per te vene gjykaten ne levizje. Ne nje prononcim per Alsat, drejtorja e marredhenive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.220Z

Debati i shkencëtarëve: Përse alienët nuk vijnë në tokë”

Autori i Lajmit: Redaksia Uashington - Astrofizikani i njohur Stephen Hauking ka siguruar se vrimat e zeza do të zhduken. Por ai nuk është shumë optimist për shfaqjen e ndonjë civilizimi tjetër më të përparuar në galaksinë e Rrugës së Qumështit. “Ne duhet vetëm të shikojmë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Debati për shtëpinë e Pezës, Xhaferraj: Nuk cënohet pronësia

Ministri i Kultures Ferdinand Xhaferraj gjate nje pronocimi per mediat ka sqaruar opinionin publik se shtepia ku aktualisht banon deputeti socialist Dashamir Peza duhet thjesht te kaloje nen administrimin e Institutit te Monumenteve te Kultures. Kjo gje thote ai nuk cenon pronesine e shtepise dhe as

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.468Z

Fule me Edi Ramën: Të vazhdojë debati në Parlament

Gjatë takimit me Komisionerin e BE-së për Zgjerimin, Stefan Fule, kryetari i opozitës Edi Rama shprehu angazhimin e Partisë Socialiste për të çuar deri në fund kërkesën për transparencë të plotë të zgjedhjeve të 28 qershorit. Rama theksoi se kërkesa e opozitës mbështetet jo vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.044Z

Debati për kutinë e Ruzhdies mbërrin në Parlamentin Europian

Deklaratat e Shultz Kryetari i Grupit të Socialistëve dhe Demokratëve, Martin Schultz, mirëpriti kthimin e deputetëve të Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë. Gjatë një takimi që pati me kreun socialist, Edi Rama, Shultz tha se tani shpreson që partitë e qeverisë shqiptare do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.163Z

Josipoviç: Debati Athinë-Shkup, ndryshe nga kontesti kroato-slloven

Presidenti i Kroacisë, Ivo Josipoviç ka deklaruar se kontesti i emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë është ndryshe nga ai kroato-slloven. Megjithatë, Josipoviç është shprehur se edhe çështja e emrit mund të zgjidhet shpejt dhe Maqedonisë t'i hapet rruga e integrimit në BE dhe NATO.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.354Z

Debati për INSTAT, FMN: I besojmë, por jo shumë

Pa statistika të besueshme, të gjitha debatet që bëjnë Ministri i Financave, FMN, apo përfaqësuesit e opozitës do të ishin farse. Në fakt, Bode dhe Bell, dje ishin gati dakord për reformonim e INSTAT, por u ndanë vetëm në sulmet ndaj opozitës. Ministri i Financave e akuzoi opozitën s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama