Rezultate te kerkimit per termin: +Debati

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.827Z

Hahn: Debati politik bëhet në Parlament

Komisioneri për Zgjerimin Bashkëpunimi midis forcave politike shqiptare është parakusht për përmbushjen e kritereve të vendosura nga Bashkimi Europian lidhur me hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE dhe integrimin e plotë të vendit në familjen europiane. Është komisioneri për f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.970Z

VIDEO/ Çfarë debati: Politikanët rrihen në transmetim direkt!

Duhet të ishte një debat mes dy përfaqësuesve politikë, por nuk shkoi ashtu siç pritej. Gazetarja e një televizioni gjeorgjian kishte ftuar Zaza Agladze, kandidatin e Unionit të Industrialistëve dhe Irakli Glonti nga Shteti për Popullin, dy parti rivale. Por pa nisur mirë debati ata ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.886Z

Dështon debati për decentralizimin në Mitrovicë

Mitrovicë - Mungesa e koordinimit ndërmjet përgjegjësve për decentralizim dhe komunës së Mitrovicës, ka bërë që të dështojë debati për decentralizimin që ishte paralajmëruar të mbahej në Mitrovicë. Qytetarët sapo janë mbledhur janë shpërndarë të zhgënjyer. Sipas tyre, kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.950Z

Sonte debati i parë presidencial, Trump Clinton

Kandidatët për president të Shteteve të Bashkuara, Hillary Clinton dhe Donald Trump, mbajnë sonte debatin e parë presidencial, i cili, sipas disa vlerësimeve, mund të tërheqë mbi 100 milionë shikues. Gjasat për fitore, të dy kandidatët i kanë të mëdha. Por, shikuesit nuk do ti kusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.970Z

Debati Clinton-Trump është parë nga 84 milionë shikues

Debati i parë presidencial mes Hillary Clinton dhe Donald Trump ka thyer rekordet e shikueshmërisë. 84 milionë persona e kanë ndjekur debatin drejtpërsëdrejti vetëm nga televizionet amerikane ndërkohë që miliona të tjerë e kanë ndjekur atë përmes transmetimeve online. Rekordi i shiku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.753Z

Debati zhvillohet kur dikush në Kuvend skuqet

Debati parlamentarë nuk ka kuptim nëse qeverisë "nuk i skuqet më faqja" përballë provave që jep opozita u shpreh deputeti I Partisë Demokratike, Gent Strazimiri . "Ne debatojmë në mënyrë që dikush këtu në Kuvend të skuqet. Kur skuqet qeveria do të thotë që gjërat po vijnë në ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.689Z

"Kartat, debati rrezikon vizat"

Kryetari i Komisionit te Jashtem, Prec Zogaj, paralajmeroi dje se debati mes pozites dhe opozites per kartat e identitetit, mund te rrezikoje seriozisht procesin e liberalizimit te vizave. "Do te ishte nje loje e rrezikshme me interesat e vendit, shtyrja pa arsye, sepse mund te ndodhin ngjarje te ja

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama